• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

RvM keurde ruim 9000 missives goed

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2023 13:45 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:40
in Nieuws
ronnie brunswijk

GFC NIEUWSREDACTIE- De Raad van Ministers (RvM) in Suriname heeft in de afgelopen drie jaar ruim negenduizend missives goedgekeurd.

Er zijn in totaal 143 raadsvergaderingen gehouden en 112 onderraadvergaderingen. Uit deze vergaderingen zijn in totaal 9489 missives voortgevloeid. Deze informatie gaf vicepresident Ronnie Brunswijk als voorzitter van de RvM tijdens een persconferentie op donderdag 25 mei.

Hij merkt echter op dat niet alles gaat met de snelheid welke de regering graag heeft. “Missives zijn besluiten die zijn genomen in de RvM, maar ze worden niet met de nodige snelheid uitgevoerd”, aldus de vp. Hij gaf ook aan dat er sedert 2012 bij het Hof van Justitie rond de 600 rechtszaken tegen de Staat lopen. “Die houden de regering bezig.”

Van dit aantal zijn 565 zaken tegen het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De zaken worden gevoerd in kort geding, bodemprocedures en hoger beroep.

Verder worden er dwangsommen geëist, welke in vele gevallen door de rechter worden toegewezen. “En de Staat moet met de al weinige middelen betalen”, zegt de vicepresident. Indien dit niet gebeurd wordt er volgens hem beslag gelegd op overheidsgebouwen.

De regering heeft, aldus de vp, aandacht voor deze kwestie. Hij haalde het voorgaande, tijdens de persconferentie waarbij werd teruggeblikt op de afgelopen drie jaar, aan als een van de uitdagingen waarvoor de regering staat. De vp merkt op dat Suriname langzaam uit de crises geraakt.

De regering doet volgens hem er alles aan om het land naar grotere hoogten te brengen.

Mis dit niet:

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Canada Fund en SPWE starten trainingstraject voor 80 jongeren richting energiesector

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Amethietstraat perceel
Nederland

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Project richt zich op groene vaardigheden, milieubeheer, ondernemerschap en olielekbestrijding.
Suriname

Canada Fund en SPWE starten trainingstraject voor 80 jongeren richting energiesector

ministerie bibis buitenlandse zaken paramaribo
Lifestyle

‘Duizenden ambtenaren in Suriname lopen straks risico hun werk kwijt te raken’

Stichting Better Prepared Suriname geeft jongeren tussen 15 en 18 jaar praktische vaardigheden mee voor de volgende stap.
Suriname

LevelUP Vakantiecollege bereidt jongeren voor op hoger onderwijs

KPS houdt omgeving Kerkplein en Presidentieel Paleis tijdelijk autovrij.
Suriname

Verkeersmaatregelen in centrum Paramaribo vanwege staatsbezoek Venezolaanse president

DNA benut reces voor voorbereiding en verdieping
Suriname

DNA met parlementair reces tot en met 28 september

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws