• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ruim 7.000 potjes met verkiezingsinkt vernietigd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 juli 2021 11:05
in Nieuws
VERKIEZINGSINKT

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft ruim 7.000 potjes verkiezingsinkt van de afgelopen vijf verkiezingen laten vernietigen.

Bij de Algemene Vrije en Geheime Verkiezingen wordt een speciale inkt gebruikt om de linker pink van de kiezer te kleuren als bewijs dat hij zijn stem heeft uitgebracht en om te voorkomen dat hij nog een keer naar de stembus gaat. Immers de inkt blijft geruime tijd aan de vinger van de kiezer kleven.

Onder toezicht van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en in aanwezigheid van leden van het Centraal Hoofstembureau, de politie en functionarissen van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen (ASV), werd de inkt op milieuverantwoorde wijze geneutraliseerd door het bedrijf Bux Engineering onder leiding van Anwar Alibux.

“Het gaat om 7.124 inktpotjes van de jaren 2000, 2005, 2010, 2015 en 2020” vertelt Sabitrie Gangapersad van het ASV.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Man die zegt dat hij 23 minuten is gestorven en naar de hel ging vertelt dat demonen zijn lichaam verscheurden

Een deel van de inkt was opgeslagen bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) en een ander deel in een bunker in het district Para.

“Het ministerie van Binnenlandse Zaken zocht al lang naar mogelijkheden om de inkt te vernietigen, maar er zijn in Suriname weinig mensen en of bedrijven die dit op een milieuverantwoorde manier zouden kunnen doen.

Na lang zoeken hebben we een bedrijf gevonden, dat zich heeft gespecialiseerd in de verwerking van chemisch afval en bereid was dit te doen.”

Onder begeleiding van de politie werden de potjes met verkiezingsinkt door het chemisch verwerkingsbedrijf ‘opgehaald van beide locaties.

De inkt werd in teilen leeggegoten, waarna er calciumcarbonaat werd toegevoegd om de vloeistof te neutraliseren en onbruikbaar te maken.

Hierna is de massa in betonnen blokken verwerkt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken is blij met de vernietiging van de inkt.

In een later stadium zullen andere verkiezingsmaterialen waaronder stembiljetten worden vernietigd.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kip gegrild
Lifestyle

Bakgeur van kip en vlees jaagt klanten weg uit chique supermarkten Paramaribo

stethoscope
Gezondheid

Patiënten klagen over gebrek aan privacy bij RGD Wageningen

trouwen huwelijk bruiloft echtpaar
Lifestyle

Gedwongen huwelijk blijft pijnlijk probleem in Suriname en Nederland

Donatie Lions
Gezondheid

Lions Club Paramaribo West versterkt zorg met AED voor St. Vincentius ziekenhuis

ton afvalbak prullenbak
Lifestyle

Toeristen storen zich aan overvolle afvalbakken in Suriname

zoijin rosebel
Suriname

Early warning system en extra manschappen na onrust in mijngebied Zijin/Rosebel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws