• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ruim 100 buitenlandse wetenschappers naar Suriname voor deelname aan internationale conferentie over erfenis slavernij en contractarbeid

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 mei 2023 04:39 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:40
in Nieuws
contracterbeid suriname slavernijverleden

GFC NIEUWSREDACTIE- ‘Legacy of Slavery and Indentured Labour (3) and their Impact on Present Societies’ is het thema van een grote international conferentie die in Suriname zal worden gehouden.

Voor deze bijeenkomst zullen zo’n 100 buitenlandse wetenschappers afreizen naar Suriname.

De deelnemers komen uit alle windstreken, zoals het Caribisch gebied, VS en Canada, Europa (Nederland, Groot Brittannië, Duitsland, Portugal), Azië, Australië en zelfs uit Fiji.

Zij zullen in panels discussiëren over onderwerpen de slavernij en contractarbeid rakende.

De conferentie wordt georganiseerd door de Anton de Kom Universiteit, met ondersteuning van andere instanties.

Bekijk ook:

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

Interessant is, dat deze keer een speciaal panel over contractarbeid en migratie van Chinezen wordt gepresenteerd.

Verder is er veel aandacht voor voortschrijdend onderzoek over vrouwen, zowel in slavernij als contractarbeid. En speciale panels met regionale inleiders waarbij internationale ontwikkelingen en verbindingen worden belicht.

Nieuw voor de conferentie is dat er virtuele sessies worden gehouden met inleiders uit het buitenland die graag willen participeren, maar niet kunnen afreizen.

De cinferentie zal plaatsvinden in het IGSR-gebouw op de AdeKUS campus, van 6 juni tot en met 9 juni.

Ook zijn er diverse activiteiten in de avonduren, zoals boekpresentaties en een culturele show.

Een volledige conferentiepas kost Srd 3000 en een dagpas Srd 1000, inbegrepen een lunchbuffet.

De organisatie stelt participatie van wetenschappers en belangstellenden uit Suriname zeer op prijs. Ook studenten zijn welkom. Zij betalen de halve prijs.

Surinaamse deelnemers kunnen zich per whatsapp of e-mail registreren, en kunnen daartoe een aanbetaling van SRD 1000 doen. Inschrijven en betalen is mogelijk tot en met zaterdag 3 juni op het secretariaat van het IGSR.

Registreren kan via app op: 8235931 (Romana)
Emailadres: [email protected]
[email protected]

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dirck Currie, minister van Onderwijs.
Suriname

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

Kookgas wordt verder marktconform geprijsd.
Suriname

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

Internationale partners ondersteunen ontwikkeling arbeidsmarktbeleid
Suriname

Suriname bereidt zich voor op arbeidsvraag door olie- en gassector

SO’s, examens en tentamens dreigen onder druk te komen staan.
Suriname

Landelijk onderwijsberaad zet leerlingen en studenten voor moeilijke uitdagingen

Politie houdt 43-jarige verdachte aan na intensief onderzoek.
Suriname

Man brengt bij bezoek aan zijn kinderen oom van ex-vrouw meerdere steekverwondingen toe

Zwaailicht politie
Suriname

Familieconflict escaleert: broer aangehouden na gewelddadig steekincident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws