• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ruim 100 buitenlandse wetenschappers naar Suriname voor deelname aan internationale conferentie over erfenis slavernij en contractarbeid

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 mei 2023 04:39 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:40
in Nieuws
contracterbeid suriname slavernijverleden

GFC NIEUWSREDACTIE- ‘Legacy of Slavery and Indentured Labour (3) and their Impact on Present Societies’ is het thema van een grote international conferentie die in Suriname zal worden gehouden.

Voor deze bijeenkomst zullen zo’n 100 buitenlandse wetenschappers afreizen naar Suriname.

De deelnemers komen uit alle windstreken, zoals het Caribisch gebied, VS en Canada, Europa (Nederland, Groot Brittannië, Duitsland, Portugal), Azië, Australië en zelfs uit Fiji.

Zij zullen in panels discussiëren over onderwerpen de slavernij en contractarbeid rakende.

De conferentie wordt georganiseerd door de Anton de Kom Universiteit, met ondersteuning van andere instanties.

Interessant is, dat deze keer een speciaal panel over contractarbeid en migratie van Chinezen wordt gepresenteerd.

Verder is er veel aandacht voor voortschrijdend onderzoek over vrouwen, zowel in slavernij als contractarbeid. En speciale panels met regionale inleiders waarbij internationale ontwikkelingen en verbindingen worden belicht.

Nieuw voor de conferentie is dat er virtuele sessies worden gehouden met inleiders uit het buitenland die graag willen participeren, maar niet kunnen afreizen.

Mis dit niet:

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

Surinaamse modeontwerper en zanger trekken aandacht tijdens internationaal evenement in Nicaragua

De cinferentie zal plaatsvinden in het IGSR-gebouw op de AdeKUS campus, van 6 juni tot en met 9 juni.

Ook zijn er diverse activiteiten in de avonduren, zoals boekpresentaties en een culturele show.

Een volledige conferentiepas kost Srd 3000 en een dagpas Srd 1000, inbegrepen een lunchbuffet.

De organisatie stelt participatie van wetenschappers en belangstellenden uit Suriname zeer op prijs. Ook studenten zijn welkom. Zij betalen de halve prijs.

Surinaamse deelnemers kunnen zich per whatsapp of e-mail registreren, en kunnen daartoe een aanbetaling van SRD 1000 doen. Inschrijven en betalen is mogelijk tot en met zaterdag 3 juni op het secretariaat van het IGSR.

Registreren kan via app op: 8235931 (Romana)
Emailadres: [email protected]
[email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Roken sigaret kind
Lifestyle

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

Julio Irokromo presenteert nieuwe collectie in Nicaragua
Suriname

Surinaamse modeontwerper en zanger trekken aandacht tijdens internationaal evenement in Nicaragua

Johan Adolf Pengel Luchthaven
Suriname

Paspoortcontrole op luchthaven Zanderij niet door alle reizigers als onvriendelijk ervaren

Dc Ramautar spreekt ondernemer aan over vertragingen bij vuilophaaldienst in Saramacca.
Suriname

Vuilophaaldienst Saramacca onder druk, dc eist duidelijkheid over vertragingen

Dritabiki wijst cyanidewinning af na incident in Godo Olo
Suriname

Overheid bespreekt cyanide-incident met gemeenschap Dritabiki: bewoners willen geen cyanidewinning meer

Dc Bhattoe kondigt veldoriëntatie aan na klachten bewoners Welgedacht B
Suriname

Bewoners Welgedacht B leggen klachten over wateroverlast, diefstal en verkeersveiligheid voor aan dc Bhattoe

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws