• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Roy Bhikharie over de Amerikaanse verkiezingen en de morele implicaties voor Suriname

Shafely King door Shafely King
7 november 2024 14:00
in Suriname
roy bhikharie

PVP-voorzitter Roy Bhikharie uit zijn zorgen over de huidige politieke situatie in de Verenigde Staten, waarbij hij de morele stand van zaken in dat land ter discussie stelt.

In een interview met GFC Nieuws vraagt Bhikharie zich af: “Met welke waarden kiest de helft van het Amerikaanse volk een vaak aangeklaagde persoon tot president? En hoe kan het systeem hem in staat stellen, als hij gekozen wordt, zijn vervolging te beëindigen?”

“Er lopen 34 aanklachten tegen Trump.”

Bhikharie deelt zijn bezorgdheid over de morele koers van de Verenigde Staten, die volgens hem steeds meer afglijdt.

“Als ik de uitslag vanuit een morele invalshoek bekijk, vind ik het verschrikkelijk te moeten constateren dat de helft of meer van het Amerikaanse volk decadent is,” zegt Bhikharie.

Hij verwijst naar de schokkende uitspraken en gedragingen van Donald Trump, waarbij hij bijvoorbeeld tijdens het debat met Kamala Harris beweerde dat immigranten katten en honden aten.

Deze uitspraken werden enkele minuten later echter door de nieuwsdienst geverifieerd en  bleken niet op waarheid te berusten.

Daarnaast bekritiseert Bhikharie Trump’s betrokkenheid bij de aanval op het Capitool, wat volgens hem een directe schending is van de Amerikaanse grondwet.

Mis dit niet:

‘Klacht over Surinamevlucht kan straks in de Filipijnen worden behandeld’

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

Volgens Bhikharie spelen economische kwesties in deze verkiezingen minder een rol dan andere factoren, zoals gendervooroordelen.

“Ik denk dat gendervooroordelen een grotere rol spelen, vooral omdat het om een vrouw gaat,” zegt Bhikharie.

Hij wijst ook op de invloed van rijkdom en macht, waarbij hij opmerkt dat “het effect van dat geld van Elon Musk niet onderschat moet worden.”

Bhikharie maakt duidelijk dat Suriname geen uitzondering is. “De verkiezingsuitslag van volgend jaar zal zeker ook het morele karakter van ons volk onthullen,” waarschuwt hij.

“Wat je niet vervangt – onbehoorlijk bestuur, misleiding, onwaarheden, armoede, honger, dodelijke aandoeningen en onveiligheid – kies je onbewust als jouw eigen belang.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM-kist op Zanderij
Lifestyle

‘Klacht over Surinamevlucht kan straks in de Filipijnen worden behandeld’

den haag suriname nederland
Lifestyle

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Suriname

DSB verhoogt transactielimiet naar SRD 300.000 na beveiligingsupdate

Kabinet belooft snelle uitbetaling aan actievoerende bushouders
Suriname

Kabinet belooft snelle oplossing voor achterstallige brandstofcompensatie NVB-bushouders

Cocaïne, hasj en marihuana vernietigd te Kraka.
Suriname

Politie vernietigt 155 kilogram in beslag genomen drugs te Kraka

Auto botst tegen elektriciteitsmast, bestuurder raakt bekneld.
Suriname

Bestuurder vermoedelijk overleden na ernstig ongeval aan Abone- en Arabisstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws