• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Rotary Suriname lanceert kinderboek over overgewicht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 februari 2021 06:23
in Nieuws
MINISTER RAMADHIN BOEK GOED ETEN 768x378 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Rotary Suriname lanceerde via een virtueel ZOOM-event een kinderboek om gezond eten bij kinderen te stimuleren.

Het boek, dat op 4 februari gelanceerd is, kan landelijk worden ingezet als lesmateriaal voor de scholen.

De Presidents van de drie Rotary Clubs van Suriname, Nicole Tjin A Djie, Robert Hahn en Vyas Gokoel presenteerden dit kinderboek aan minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid en minister Marie Levens van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur.

Rotary Suriname heeft hiermee gevolg gegeven aan een eerdere oproep van de District Governor van Rotary District 7030 voor het jaar 2020 – 2021, Lisle Chase.

Virginia Oostburg heeft als coördinator van dit programma in Suriname, het prioriteitsprogramma Childhood Obesity Prevention (COP) geïmplementeerd. Een van de projecten is de uitgifte van het kinderboek getiteld “On Bon Mange” oftewel “Eet Goed”, welke in de talen Frans, Engels en Nederlands is uitgebracht. Tijdens de lancering is er ook informatie verschaft over het Rotary Suriname ‘Childhood Obesity Prevention’ Programma van Suriname.

De ministers Ramadhin en Levens hebben dit kinderboek enthousiast ontvangen en kijken uit naar een nauwe samenwerking met Rotary Suriname.

Rotary International maakt zich wereldwijd sterk voor het ontwikkelen van programma’s om welzijn en gezondheid te bevorderen en ziekte te voorkomen middels het implementeren en ondersteunen van gemeenschapsprojecten.

In 2020 heeft de District Governor van Rotary District 7030, Lisle Chase, het besluit genomen hieraan invulling te geven middels het implementeren van een Childhood Obesity Program (COP).

Mis dit niet:

WIA jarenlang verkeerd berekend: ook Surinamers kunnen duizenden euro’s tegoed hebben

Politie spreekt bewoners vissersdorp Pomona aan over geluidsoverlast en vaargedrag

Het doel is een structurele bijdrage te leveren aan het tegengaan en terugdringen van overgewicht bij kinderen in het Caraïbisch gebied. Hiertoe heeft hij alle Rotary Clubs behorende bij het district opgeroepen aandacht te besteden aan dit maatschappelijk vraagstuk.

In de komende periode worden er diverse activiteiten georganiseerd om aandacht te vragen voor overgewicht in Suriname.

Eerder is succesvol een webinar georganiseerd ‘van grond tot mond’, waarbij er door verschillende experts op het gebied van gezond eten en vanuit diverse invalshoeken informatie is verschaft aan de deelnemers.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ook Surinamers kunnen geld tegoed hebben als hun uitkering tussen 2020 en 2024 verkeerd is berekend.
Lifestyle

WIA jarenlang verkeerd berekend: ook Surinamers kunnen duizenden euro’s tegoed hebben

Geluidsoverlast en snel varen zorgen voor onrust in vissersdorp Pomona
Suriname

Politie spreekt bewoners vissersdorp Pomona aan over geluidsoverlast en vaargedrag

Ereorde-drager Jan Hein Ribot overleden
Nederland

Pionier van Suriname Birds overleden op 77-jarige leeftijd

Helikoptercapaciteit en satelliettechnologie besproken met Airbus.
Suriname

Suriname verkent samenwerking met Frankrijk en Airbus voor versterking veiligheidssector

Suriname heeft in de haven van La Guaira 55,45 ton rijst overgedragen aan Venezuela als humanitaire hulp na de aardbevingen. Foto: CDS
Suriname

Suriname schenkt ruim 55 ton rijst aan Venezuela na aardbevingen

EU, SITA en SBB bespreken kansen voor Surinaamse bosbouwsector.
Suriname

Surinaamse houtbedrijven bereiden zich voor op Europese handelsmissie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws