• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Romeins handelsschip uit de derde eeuw succesvol geborgen uit zeebodem bij Sicilië

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 oktober 2023 16:00 - Geüpdatet op 21 juli 2024 05:51
in Nieuws, Technologie
alvo Emma Marausa 2

GFC NIEUWSREDACTIE- Italiaanse archeologen hebben een unieke maritieme operatie uitgevoerd door een gezonken Romeins handelsschip uit de derde eeuw in zijn geheel van de zeebodem te lichten.

Het schip, genaamd “Marausa-2”, werd ontdekt nabij de kust van Marausa in Sicilië en is in uitstekende staat. Dat staat op de overheids website van Sicilië.

Het wrak werd in juli 2020 ontdekt en de bergingsoperatie begon in juni 2023 onder toezicht van het Maritiem Management van Sicilië.

Het schip, dat een lengte heeft van ongeveer 12 meter en een breedte van ongeveer vier meter, werd naar het archeologisch museum Baglio Anselmi in Marsala gebracht.

Daar wordt het ondergedompeld in een zoetwaterbad om het hout te stabiliseren voordat de restauratie begint.

Archeologen hebben aangekondigd dat er tussen de wrakstukken van het schip zeldzame en hoogwaardige artefacten zijn gevonden, uniek voor de oude wereld, hoewel details over deze vondsten nog niet zijn onthuld.

Het schip vervoerde een groot aantal amforen, die in de Romeinse tijd werden gebruikt om een verscheidenheid aan goederen, waaronder olie, wijn en graan, te vervoeren.

Foto: Salvo Emma

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437640
Suriname

Abdulqadir Jarmohamed pleit voor fundamentele hervorming van burgerparticipatie in Suriname

AWEP 2
Nieuws

VS en Suriname ronden technisch uitwisselingsprogramma over waterbeheer af

Oli and Gas Suriname
Suriname

Anne Rita Wijdh roept oliebedrijven op te investeren in Surinaams onderwijs

landmacht nl defensie
Suriname

Luitenant-Kolonel Rodney Menig nieuwe commandant van de Landmacht

Surinamese graduates SBM Offshore
Suriname

Zes Surinamers volgen internationaal offshore trainingsprogramma

geld euro vastgoed huis
Suriname

President Simons: woningbouwplan moet betaalbaar wonen garanderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws