• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Religieuze organisaties in gesprek met president Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 maart 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:21
in Nieuws
CCK EBGS en VVEPS in gesprek met president Santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- Comité Christelijke Kerken (CCK), Evangelische Broedergemeente in Suriname (EBGS), de Vereniging van Volle Evangelie en Pinkstergemeenten Suriname (VVEPS) hebben in voorbereiding op de nationale dialoog gesprekken gevoerd met president Chandrikapersad Santokhi.

De gesprekken zijn op 2 maart gevoerd in aanwezigheid van de ministers Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), Bronto Somohardjo van Binnenlandse zaken, Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ).

De drie religieuze organisaties zijn het erover eens dat de plunderingen van 17 februari niet goed te praten zijn Runaldo Gallant, voorzitter van het CCK zegt dat het volk inspiratie en gedegen voorlichting nodig heeft. “Als het volk beter geïnformeerd wordt over waarom bepaalde maatregelen doorgevoerd worden, zal men daarvoor meer begrip opbrengen”, stelt Gallant.

Verder hebben de kerkelijke leiders aangegeven dat de situatie in het land reeds zwaar is en dat het met de komende maatregelen nog zwaarder wordt. “We zijn gekomen om het hart en de noden van het volk aan u voor te leggen. Het hart is bezwaard,” aldus Carlo Misiekaba voorzitter van de VVEPS. Verwijzend naar de verhogingen van de kosten van onder andere de nutsvoorzieningen riep hij de regering op tot zelfreflectie.

Samuel Pawironadi zegt dat de EBGS eraan zal blijven werken de normen en waarden te propageren in de samenleving, en ondersteunt goede en duurzame perspectieven die het volk van Suriname goeddoen. Ook dringt de EBGS het volk erop aan geduld te betrachten en de regering de ruimte en ondersteuning te geven het land tot ontwikkeling te brengen.

Het staatshoofd zegt dat het in de planning is voedselpakketten uit te geven via de religieuze organisaties. “We stellen ons nederig op en bekijken de mogelijkheden om de situatie voor het volk te verzachten”, aldus president Santokhi.

De regeringsleider ziet de huidige situatie als een diepe crisis en geeft aan dat de kerken de frontlinie zijn die in het kader van geloof en hoop.

Mis dit niet:

Technische storing veroorzaakt lage waterdruk in Groot-Paramaribo en Paramaribo-Noord

Hakrinbank verkoopt strategisch belang van 17,96 procent in DSB

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Lage waterdruk door uitval pompputten bij SWM-productiestation
Suriname

Technische storing veroorzaakt lage waterdruk in Groot-Paramaribo en Paramaribo-Noord

hakrinbank ava
Suriname

Hakrinbank verkoopt strategisch belang van 17,96 procent in DSB

olietanker2
Suriname

President Simons: economisch herstel moet basis leggen voor olie inkomsten

benzine diesel
Suriname

Politieke bronnen: brandstofprijzen gaan omhoog?

KPS onderzoekt frauduleuze berichten met nepboetes.
Suriname

Politie waarschuwt voor valse sms’jes over verkeersovertredingen

President Simons wil meer inkomsten uit Surinaamse goudwinning.
Suriname

Regering werkt aan Gold Board voor betere ordening van goudsector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws