• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Registratie politieke partijen voor verkiezingen van start bij CHS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 februari 2025 10:35
in Suriname
vhp registratie

De VHP heeft zich vandaag om 10.00 uur als eerste politieke partij officieel geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS).

Hiermee is de registratieperiode voor politieke organisaties formeel geopend.

Tot op heden hebben zestien partijen een afspraak gemaakt met het CHS om hun deelname aan de komende verkiezingen vast te leggen.

De registratieperiode loopt van woensdag tot en met 24 februari. Op de eerste dag zullen naast de VHP ook Pertjajah Luhur en OPTSU hun registratie afronden.

Voor zaterdag wordt een drukke dag verwacht, met partijen zoals de BEP, APS, DUS, NPS, ABOP en NDP op de lijst voor registratie.

Politieke partijen die zijn opgenomen in het openbaar register van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) komen in aanmerking voor deelname aan de verkiezingen.

Momenteel staan daar 41 politieke organisaties geregistreerd. Een aantal daarvan zal echter onder de vlag van andere partijen opereren, aangezien pre-electorale samenwerking niet is toegestaan.

Naar verwachting zal het uiteindelijke aantal deelnemende partijen niet hoger zijn dan vijftien.

Sommige organisaties hebben voor de zekerheid een registratieafspraak gemaakt, mocht een samenwerking met andere partijen niet haalbaar blijken.

Hoewel het maken van een afspraak bij het CHS niet verplicht is, wordt dit uit organisatorische overwegingen aanbevolen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

spiegel depressief
Lifestyle

Moeder beledigt dochter jaren over lichaam en kinderen grijpen in

landbouwtraining DNL
Suriname

De Nieuwe Leeuw verzorgt succesvolle vierde landbouwtraining in oculatie en marcotering

vijent en 1 voor 12 vismale binnenland
Suriname

Districtscommissaris Marvin Vijent ondersteunt kwetsbare gezinnen Papatam

leraressen school
Lifestyle

‘Surinaamse leerkrachten dienen ook buiten school netjes gekleed te zijn’

johan adolf pengel luchthaven surinam airways slm boeing 737
Lifestyle

Ondernemers uit Nederland kunnen ook in Suriname vermogen opbouwen

suriname
Lifestyle

Toerisme in Suriname hoeft niet alleen van Nederland te komen, ook Amerika biedt kansen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws