• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regeringsbesluit over verkiezingsvrijstelling leidt tot stagnatie op ministeries

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 maart 2025 08:00
in Suriname
stemmen politiek

Minister van Onderwijs, Henry Ori, uit zijn zorgen over de gevolgen van het besluit van de Regering van Suriname om overheidsmedewerkers en gelijkgestelden, die zich kandidaat of plaatsvervanger stellen voor de verkiezingen van 25 mei 2025, vrijstelling van dienst te geven van 25 maart tot en met 26 mei 2025.

Volgens minister Ori stagneert het werk op verschillende ministeries, met name binnen het onderwijs, omdat honderden leerkrachten deelnemen aan verkiezingsactiviteiten en daardoor afwezig zijn.

“Het onderwijsproces wordt ernstig verstoord, vooral omdat we al kampen met een tekort aan leraren. Deze extra afwezigheid verergert de situatie,” aldus de minister.

Naast het onderwijs ondervinden ook andere overheidsinstanties hinder van dit besluit. De ministeries ervaren vertragingen in hun werkzaamheden, omdat personeel gedurende twee maanden afwezig is vanwege hun politieke activiteiten.

Ori roept op tot een evenwichtige oplossing, waarbij zowel het recht op politieke participatie als de continuïteit van essentiële overheidsdiensten gewaarborgd blijft.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

misiekaba
Suriname

Misiekaba ontkent betrokkenheid bij onrechtmatig gebruik SPSB-gelden voor bouw woning

advocaat recht rechter
Suriname

Activist Siebrano Pique in kort geding gedagvaard wegens vermeende smaad

bazo kaart szf basiszorgverzekering
Suriname

Onderzoek naar mogelijke verkoop van SZF-Bazo-kaarten

pique e1612896444760
Suriname

Siebrano Pique kondigt eenmansprotest aan ter bescherming van democratie

Bestuur van de Newmont Werknemersorganisatie (N W O ) en het onderhandelingsteam van Newmont Suriname
Suriname

7% loonsverhoging in nieuwe overeenkomst Merian-operatie

buurtmanager grijpt in
Suriname

Optreden tegen illegale grondbezetting te Wit Boiti

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws