• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering worstelt met afbouw energiesubsidie, EBS blijft afhankelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 maart 2025 10:00
in Suriname
Stroom elektriciteit lamp gloeilamp

Hoewel de regering had toegezegd om de subsidie voor de Energie Bedrijven Suriname (EBS) geleidelijk af te bouwen, blijft deze via verschillende constructies voortbestaan.

Dit verklaarde minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, in het programma Welingelichte Kringen.

“Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft geëist dat de energiesubsidie wordt afgebouwd, maar in de praktijk betaalt het ministerie nog steeds voor duizenden barrels olie die via Staatsolie aan de EBS worden geleverd,” aldus de minister.

Hij benadrukte dat EBS deze kosten niet zelf draagt, waardoor de financiële druk op het ministerie blijft bestaan.

Volgens het ministerie zou EBS maandelijks SRD 250 miljoen moeten betalen, terwijl EBS zelf stelt dat het bedrag lager ligt, namelijk SRD 160 miljoen.

“Maar zelfs dat bedrag kan het bedrijf niet ophoesten,” zegt Raghoebarsing.

Dit heeft directe gevolgen voor de staatskas. “Daardoor heb ik maandelijks SRD 160 miljoen tekort om sociale voorzieningen te bekostigen,” voegde hij toe.

De discussie over de energiesubsidie blijft een punt van zorg binnen de regering en de samenleving, vooral omdat de financiële gevolgen zich opstapelen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

academisch ziekenhuis az paramaribo
Lifestyle

Hondenaanvallen laten slachtoffers te vaak met de schade zitten

perceel grond
Suriname

Verwaarloosde percelen blijven hardnekkig probleem in Paramaribo

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Bezitten van houwer onder bed niet strafbaar volgens Surinaams recht

olie gas offshore
Suriname

Surinamers worden zoet gehouden met oliefantasieën waarschuwt entrepreneur

vuilophaal
Suriname

Commissariaat Para roept burgers op problemen vuilophaal direct te melden

backtrack operations between Guyana and Suriname
Suriname

Plotselinge sluiting Corentyne back track raakt tientallen gezinnen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws