• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering veroordeelt aanslag op kantongebouw

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 januari 2023 14:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:42
in Nieuws
ronnie brunswijk

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse regering veroordeelt dit in de meest krachtige bewoordingen. Zij ziet dit als een aanslag op de rechtstaat, het staatsbestel en de democratie en keurt dit ten stelligste af.

Deze woorden sprak waarnemend president Ronnie Brunswijk uit tijdens een spoedpersconferentiezaterdag naar aanleiding van het gebeuren op vrijdag 13 januari, waarbij er schoten zijn gelost op het kantongebouw aan de Mgr. Wulfinghstraat en vervolgens projectielen naar het pand zijn gegooid.

“We veroordelen dit,” aldus de regeringsfunctionaris. Ook de ministers Kenneth Amoksi van Justitie en Politie en Krishnakoemarie Mathoera van Defensie veroordelen deze daad.

Volgens de waarnemend president zullen de justitiële autoriteiten deze zaak tot de bodem onderzoeken en alle informatie hieromtrent met de samenleving delen. “Wij als samenleving zullen dit niet tolereren en geen enkele samenleving is gebaad bij agressie. Als regering zullen wij te allen tijde de rust, veiligheid en orde blijven handhaven.”

Minister Amoksi sprak van een laffe daad, welke hij in de meest krachtige bewoordingen veroordeelt. De bewindsman noemt het een aanslag tegen de rechtstaat Suriname en tegen de Rechterlijke Macht. “Dit zal niet met een sisser aflopen,” waarschuwt hij.

Hij spreekt verder van een daad van intimidatie om het land te destabiliseren, maar zegt dat de autoriteiten zich niet zullen laten intimideren.

Er is een gespecialiseerd team ingesteld, dat zal worden geleid door een officier aangewezen door de procureur-generaal. “Er zal alles aan gedaan worden opdat de daders van deze laffe daad worden aangehouden en voor gerecht worden gebracht.” Nationaal als internationaal zal er gepoogd worden deze zaak tot de bodem te onderzoeken.

Volgens minister Mathoera is er een aanslag gepleegd op “onze vrede, veiligheid en de manier waarop we met elkaar leven in Suriname.” Ze zegt dat de Surinaamse samenleving er niet bij gebaad is. “Ik keur het krachtig af, het is tegen de wijze waarop wij in Suriname leven,” aldus de defensieminister.

Bekijk ook:

DES waarschuwt: openstaand vonnis kan buitenlandse reis blokkeren

Politie constateert 805 overtredingen tijdens controles in drie regio’s

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Controleer vóór vertrek of er een strafvonnis op uw naam staat.
Suriname

DES waarschuwt: openstaand vonnis kan buitenlandse reis blokkeren

Roadblocks, drugsinvallen en vreemdelingentoezicht centraal tijdens politieacties
Suriname

Politie constateert 805 overtredingen tijdens controles in drie regio’s

Moderne voertuigen versterken inzet van politiehonden.
Suriname

Nederlandse Ambassade schenkt twee dienstvoertuigen aan Hondenbrigade KPS

Hitte in Paramaribo loopt op tot 37 graden,
Lifestyle

Paramaribo gebukt onder intense hitte, temperaturen lopen op tot 36 graden

Het Korps Politie Suriname zet tijdens de vakantieperiode extra agenten in voor verkeerscontroles en toezicht op de openbare wegen. Foto: illustratief
Suriname

Politie kondigt extra verkeerscontroles aan tijdens vakantieperiode

Illustratiefoto.
Suriname

Districtscommissaris Commewijne roept hondenbezitters op dieren niet los te laten lopen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws