• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Regering Santhoki – Brunswijk boekt succes met aanpassing 7%-hypotheken”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 februari 2025 08:00
in Suriname
Verzekering huis

De regering onder leiding van Santhoki – Brunswijk heeft samen met de Centrale Bank van Suriname het Algemeen Voorschrift voor 7%-hypotheken aangepast.

Deze beleidswijziging, die in november 2023 werd doorgevoerd, vormt een belangrijke stap richting het stimuleren van betaalbare woningfinanciering.

Sinds de implementatie is inmiddels ongeveer SRD 200 miljoen aan kredieten verstrekt, waarmee vele gezinnen de mogelijkheid hebben gekregen om een eigen woning te realiseren.

In 2023 zijn diverse aanpassingen doorgevoerd om de voorwaarden voor hypotheekverlening te versoepelen en de toegankelijkheid van de financiering te vergroten. De voornaamste wijzigingen zijn:

Verhoging van het maximale leenbedrag: Dit is verhoogd van SRD 950.000 naar SRD 1.600.000.

Aanpassing van het maximale inkomen: Het inkomenscriterium is verlaagd van SRD 22.500 naar SRD 35.000, waarbij dit bedrag vanaf 2 mei 2024 verder wordt verhoogd naar SRD 50.000.

Uitbreiding van de looptijd: De maximale looptijd van hypotheken is verlengd van 25 naar 30 jaar.

Afschaffing van de minimale eigen inbreng: De verplichting van een eigen inbreng van minimaal 25% van de aanschafwaarde voor nieuwbouwwoningen is vervallen.

Bekijk ook:

Nederlandse experts presenteren oplossing voor verkeers- en parkeerproblematiek

Amerikaanse ambassade en Surinaamse defensietop bespreken verdere versterking samenwerking

Facilitering van bouwkavelverwerving: Er is een mogelijkheid gecreëerd voor de aankoop van bouwkavels onder de voorwaarde dat er een woning wordt gerealiseerd voor eigen bewoning.

Aanpassing van bouwoppervlakten: De minimale bouwoppervlakte voor nieuwbouw woningen is verlaagd van 50 m² naar 40 m², terwijl de maximale woonoppervlakte van 150 m² gehandhaafd blijft.

Dankzij deze aangepaste regeling zijn in de periode na de invoering de volgende resultaten geboekt:

73 nieuwe woningen gebouwd: Dit draagt direct bij aan de uitbreiding van de woningvoorraad en verbetert de leefomstandigheden van vele gezinnen.

52 nieuwgebouwde woningen gekocht: Hierdoor heeft een groter aantal gezinnen de kans gekregen om eigenaar te worden van een duurzame en veilige woning.

20 bouwkavels aangekocht: Deze ontwikkeling stimuleert niet alleen de individuele woningbouw, maar versterkt tevens de ruimtelijke ontwikkeling van woongebieden.

67 woningen gerenoveerd of uitgebreid: Deze inspanningen hebben geleid tot een verbetering van het wooncomfort en helpen bij het behoud van bestaande woningen op de lange termijn.

Deze cijfers illustreren volgens het kabinet dat het vernieuwde beleid vruchten afwerpt en een positieve impact heeft op zowel de woningmarkt als de levenskwaliteit van burgers.

De regering blijft zich inzetten voor de waarborging van betaalbare woningfinanciering en de verdere versterking van de huisvestingssector, met als doel een duurzame en inclusieve ontwikkeling voor alle Surinamers.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb 2
Nederland

Nederlandse experts presenteren oplossing voor verkeers- en parkeerproblematiek

Constructief overleg over veiligheid en regionale samenwerking.
Suriname

Amerikaanse ambassade en Surinaamse defensietop bespreken verdere versterking samenwerking

Vijftien deelnemers ontvangen certificaat na afronding Keukenassistent-training in Coronie.
Suriname

Nieuwe keukenassistenten klaar voor de arbeidsmarkt na praktijkgerichte training

Internationale experts bundelen krachten tegen corruptie in Suriname.
Suriname

Internationale anti-corruptiedelegatie brengt bezoek aan Hof van Justitie

Inheemse kennisuitwisseling moet Suriname helpen bij bestrijding van ziekte.
Suriname

VIDS zoekt in Brazilië kennis voor bestrijding van cassavebezemziekte

NPS-parlementariër Atompai kritisch over eerste regeringsjaar Simons/Rusland.
Suriname

Poetini Atompai: “Ik zal de waarheid blijven spreken”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws