• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering moet parastatalen doorlichten en verantwoordelijkheid nemen voor verlieslatende staatsbedrijven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 januari 2024 06:00
in Opinie
SWM01-515x400

OPINIE – De financiële gezondheid van bijna alle parastatale bedrijven en overheidsstichtingen in Suriname staat onder grote druk, met verliezen die een zware last vormen voor de staatskas.

Het is hoog tijd dat de regering ingrijpt en een grondige doorlichting uitvoert van deze entiteiten om de diepgewortelde problemen aan te pakken.

Met uitzondering van Staatsolie Maatschappij zijn vrijwel alle staatsbedrijven afhankelijk van subsidies en financiële bijstand van de overheid. Dit is opmerkelijk gezien ze actief zijn in sectoren die wereldwijd bekend staan als zeer winstgevend.

Het lijkt erop dat wanbeleid, politieke rancune, mismanagement, corruptie en een slechte bedrijfscultuur de oorzaken zijn van deze financiële problemen.

In het licht van deze verliescijfers is het gerechtvaardigd om te overwegen dat leden van de Raden van Commissarissen en Raden van Toezicht hun vergoeding bevriezen.

Het is niet redelijk dat zij hoge vergoedingen ontvangen terwijl de staatsbedrijven waarvoor ze toezicht houden verlieslijdend zijn. Een heroverweging van deze vergoedingen is noodzakelijk in het belang van een verantwoordelijk financieel beleid.

Een zorgwekkend patroon van wanbeleid wordt zichtbaar in recente gebeurtenissen. Bedrijven zoals Staatsmijnbouwbedrijf Grassalco zijn slachtoffer geworden van politieke beslissingen die leidden tot het intrekken van concessies en het toewijzen aan particulieren.

Het verlies van aanzienlijke investeringen, zoals de 6 miljoen USD van Grassalco, getuigt van onverantwoordelijk handelen.

Staatsbedrijven zoals de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM), Energiebedrijven Suriname (EBS), en de Surinaamse Waterleidingmaatschappij (SWM) kampen met torenhoge schulden die nog geen passende oplossing hebben gevonden.

Het is essentieel dat de regering snel adequaat handelt om te voorkomen dat deze schulden de stabiliteit van de staatsfinanciën verder ondermijnen.

Foto: President Chan Santokhi en directeur Clifton Lienga van de SWM.

J. Mangru

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

rusland
Opinie

De schaamteloosheid van de NPS, vicepresident Rusland die opschept over zijn rijkdom

koken kok eten restaurant buffet
Column

Het geheim van de grote pot: Wat de gast in een Surinaams restaurant niet ziet

Rechtszaak rechter
Opinie

Masterclass rechtsgeschiedenis voor NDP’ers: blijf uit het strafproces

President Desi Bouterse-minister Gillmore Hoefdraad
Opinie

NDP’ers, Bouterse en Hoefdraad: een plotselinge ‘ontdekking’ van rechterlijke onafhankelijkheid

nola hatterman art academy kunst
Column

Creatieve sector Suriname kan groeien als middelen toegankelijker worden

Openbaar ministerie 1300x866
Opinie

Wat als de procureur-generaal wél politiek wordt geïnstrueerd om selectief te vervolgen?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws