• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering keurt $7 miljoen goed voor dringende watermaatregelen in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 oktober 2023 05:15
in Nieuws, Suriname
hittegolf warmte water jongen zon

De regering heeft een bedrag van 7 miljoen US dollar goedgekeurd, ter ondersteuning van de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM) om dringende maatregelen te treffen in haar streven naar een oplossing in de waterproblematiek in bepaalde gebieden van Suriname.

De directeur van de SWM, Clifton Lienga, heeft tijdens de regeringsvergadering van woensdag 25 oktober 2023 een presentatie gegeven hierover. President Chandrikapersad Santokhi benadrukt de urgentie van de situatie.

Deze kwestie staat bovenaan de agenda van de regering en er zijn belangrijke beslissingen genomen om de watervoorziening in Suriname te waarborgen en te verbeteren.

Lienga is opgedragen om een crisisplan voor de komende 3 maanden op te stellen, inclusief een gedetailleerde tijdlijn.

Dit plan zal tijdens een gepland overleg met de minister van Financiën en Planning ad-interim, Albert Ramdin, de directeur van Financiën en Planning, Dharmradj Parohi, en deskundigen op het gebied van waterbeheer worden besproken.

De SWM-directeur benadrukte dat de vervanging en installatie van nieuwe pompen in bepaalde gebieden de hoogste prioriteit heeft en dat er dringend behoefte is aan een ‘crashprogramma’ om dit aan te pakken.

De regering van Suriname heeft als hoogste prioriteit de aanpak van de waterproblemen en zal nauw samenwerken met alle relevante belanghebbenden om dit doel te bereiken. Het welzijn en de veiligheid van de Surinaamse bevolking staan centraal in deze inspanningen.

Naast het beschikbaar stellen van budgetten, onderzoekt de regering ook financieringsmogelijkheden bij externe partners, waaronder de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), de Caribbean Development Bank (CDB) en Agence française de développement (AFD).

Dit is bedoeld om de inspanningen van de SWM te versterken en ervoor te zorgen dat de watervoorziening in Suriname op de lange termijn duurzaam wordt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Marinus Bee
Suriname

Binnenlandse Zaken ziet af van jaarlijkse feestafsluiting

solar zijin rosebel
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines lanceert Surinames eerste grootschalige zonne-energiecentrale

minlitairen crime dc marowijne zuid west
Suriname

Dc Hunswijk Marowijne Zuidwest ontvangt leden Operatie Marbonsu

autobanden
Suriname

Illegale opslag op berm Martin Luther Kingweg aangepakt

6 Pagara estafette vuurwerk bombel
Suriname

Forse boetes dreigen bij overtreding vuurwerkregels

parkeerplaats domburg
Suriname

Betonnen blokken brengen orde en veiligheid op parkeerterrein Domburg Waterkant

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws