• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ravaksur draagt voorstellen aan president Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 februari 2023 01:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:31
in Nieuws
Ravaksur draagt voorstellen aan president Santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- De voorzitters van de Raad van Vakcentrales in Suriname (Ravaksur) hebben vrijdag tijdens een gesprek met president Chandrikapersad Santokhi hun zorgen en grieven op tafel gelegd, maar kwamen ook met voorstellen bij het staatshoofd.

Bij deze ontmoeting waren aanwezig de ministers van Natuurlijke Hulpbronnen, Financiën en Planning, Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken(AWJ), Sociale Zaken en Huisvesting (SoZaVo) en Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ).

Volgens Armand Zunder, woordvoerder van de Ravaksur, is herstel en verbetering van de koopkracht onder de werkende klasse de grootste zorg bij de vakbeweging. Hij geeft aan dat een effectievere inning van belasting vanuit de goudsector en de overige exportsectoren van belang is.

Zunder is van mening dat er een flankerend beleid moet worden gevoerd en dat de import en de economie beter gestructureerd aangepakt moeten worden. “Met de juiste verhoging van toelagen zal de gemeenschap de toegepaste maatregelen van de regering wel aankunnen”, stelt de woordvoerder.

De voorzitter van de Moederbond, Errol Snijders, zegt te begrijpen dat de president de genomen maatregelen niet kan terugdraaien. Echter verwacht hij wel oplossingen en ondersteuning van deskundigen. “De minister van Financiën en Planning moet nu ingrijpen en ervoor zorgen dat de koopkracht stabiel blijft zodat werkers hun hoofd nog boven water kunnen houden”, aldus Snijders.

Bekijk ook:

Parlementsvoorzitter Adhin benadrukt eenheid en gezamenlijke strijd tijdens herdenking afschaffing slavernij

Politie Meerzorg introduceert WhatsApp-hulplijn voor meldingen huiselijk geweld

Santokhi geeft aan dat de regering wel bereid is te luisteren. “Een ding is duidelijk, en dat is dat de economie verschrikkelijk ontwricht is”, aldus het staatshoofd.

De president benadrukt het belang van het implementeren van het sociaal programma en legt het verzoek bij Ravaksur neer om de regering daarin te ondersteunen.

De gesprekken tussen Ravaksur en de regering zullen op 14 februari aanstaande voortgezet worden. De minister van Landbouw Veeteelt zal deze eerstvolgende samenkomst ook bijwonen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

“Zonder vingers geen vuist”: Adhin onderstreept collectieve kracht Suriname
Nieuws

Parlementsvoorzitter Adhin benadrukt eenheid en gezamenlijke strijd tijdens herdenking afschaffing slavernij

Nieuwe laagdrempelige hulplijn voor slachtoffers en getuigen.
Suriname

Politie Meerzorg introduceert WhatsApp-hulplijn voor meldingen huiselijk geweld

Shaundell Horton en Sri Irodikromo exposeren nieuw werk bij Readytex
Suriname

Readytex Art Gallery opent duo-expositie over vrouwelijkheid en natuur

President Jennifer Simons (Suriname) en Irfaan Ali (Guyana) (archief)
Suriname

Suriname wil Corantijnbrug zelfstandig financieren, Guyana verrast door besluit

Nieuw digitaal platform voor de Surinaamse toerismesector.
Suriname

Grietjebie lanceert toerismeplatform om Suriname internationaal beter te positioneren

Raghoenandan vraagt urgente aanpak van drinkwaterproblemen in Suriname.
Suriname

Lage waterdruk treft steeds meer huishoudens, regering opgeroepen tot actie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws