• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ramdin onder vuur na OAS-speech, Surinamers hekelen zijn rol in mensenrechtenschendingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 februari 2025 06:00
in Suriname
albert ramdien oas

De kandidatuur van minister Albert Ramdin voor het leiderschap van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) stuit op felle kritiek vanuit Suriname.

Zijn toespraak in Washington, waarin hij pleitte voor versterking van democratische waarden, mensenrechten en inclusiviteit binnen de OAS, wordt door tegenstanders bestempeld als misleidend en hypocriet.

Critici verwijten Ramdin een dubbele agenda en stellen dat zijn uitspraken over het beschermen van de rechten van inheemse gemeenschappen en het bevorderen van gelijkheid haaks staan op zijn beleid in Suriname.

Met name zijn eerdere handelen ten aanzien van de inheemse protesten van 2 mei 2023 wordt hem zwaar aangerekend.

Ramdin zou de OAS onjuist hebben geïnformeerd door te beweren dat inheemse demonstranten vier politieagenten hebben doodgeschoten, een bewering die volgens critici volledig uit de lucht gegrepen is en bijdroeg aan de stigmatisering van de inheemse bevolking.

Daarnaast wordt hij verweten een faciliterende rol te spelen bij buitenlandse bedrijven en individuen die op dubieuze wijze zaken doen in Suriname.

Zijn betrokkenheid bij onder meer HPSG en een Indiase filmploeg roept vragen op over zijn ware intenties en prioriteiten.

Tegenstanders stellen dat hij zich in eigen land schuldig maakt aan beleid dat inheemse rechten schendt, terwijl hij zich internationaal profileert als pleitbezorger van rechtvaardigheid en inclusie.

Ook zijn verwijzing naar gendergelijkheid tijdens zijn presentatie bij de OAS wordt bekritiseerd.

Ramdin zette prominent een zwarte vrouw achter zich en gebruikte haar aanwezigheid als bewijs van zijn inzet voor diversiteit en inclusie.

Dit wordt gezien als een symbolische en opportunistische zet, zonder daadwerkelijke inhoudelijke betrokkenheid bij de strijd voor gendergelijkheid en de positie van zwarte vrouwen in de regio.

Zijn uitspraken over het verbeteren van de positie van inheemsen binnen de OAS worden door critici als schaamteloos bestempeld.

Volgens hen is hij zelf verantwoordelijk voor het onderdrukken van inheemse belangen en het schenden van mensenrechten in Suriname.

Zij vinden tenslotte dat zijn kandidatuur binnen de OAS onder een kritisch vergrootglas moet worden gelegd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

powerlifting suriname
Sport

Jong talent en ervaren krachten laten Saramacca schitteren in powerlifting

schoonmaak albina marowijne
Suriname

Marowijnerivier blijft bron van zwerfvuil: oproep tot verantwoordelijk gedrag

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Ophef binnen politiewereld na inzet rekruten bij schoonmaak arrestantencellen

suriname-rivier-amazone-zonsondergang
Suriname

Suriname probeert grootschalig landbouwcontract in Amazonegebied te stoppen

water swm tanks
Suriname

Milieuactivist waarschuwt: drinkwaterbronnen in Para en Wanica in gevaar

cassaveplant
Suriname

Zorgen om voedselzekerheid door mogelijke cassaveziekte in Oost-Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws