• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Radeloosheid onder buurtbewoners door uitblijvende vuilophaal

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 september 2024 07:00
in Suriname
Afval vuil

De Surinaamse regering lijkt al geruime tijd ernstige problemen te hebben met de betaling van vuilophalers, wat resulteert in een toenemende vuilophoping in diverse buurten.

Dit probleem is structureel sinds de huidige regering aan de macht is gekomen, waarbij vuilophalers steeds later worden uitbetaald en soms maandenlang zonder betaling hun diensten moeten verrichten.

De situatie heeft geleid tot ernstige vervuiling in veel wijken, waar het vuil zich zichtbaar ophoopt. In sommige buurten is het afval al maanden niet opgehaald, wat voor buurtbewoners een gevoel van radeloosheid heeft veroorzaakt.

De constante ophoping van afval vormt niet alleen een bedreiging voor de volksgezondheid, maar brengt ook negatieve gevolgen met zich mee voor het toerisme, dat afhankelijk is van een schoon en aantrekkelijk straatbeeld.

Lokale bewoners maken zich zorgen over de impact op hun leefomgeving en vrezen voor hun gezondheid door de onhygiënische omstandigheden.

Het uitblijven van structurele oplossingen lijkt de situatie alleen maar te verergeren, terwijl de frustratie onder zowel vuilophalers als de samenleving toeneemt.

De regering wordt opgeroepen om dringend een duurzame oplossing te vinden voor deze kwestie, zodat de vuilophaal regelmatig kan plaatsvinden en de gezondheidsrisico’s voor het volk worden beperkt.

Suriname kan zich in deze tijden van economische uitdagingen geen verdere stagnatie van essentiële diensten permitteren.

Mis dit niet:

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Eerste grote subsea-apparatuur voor GranMorgu aangekomen in Suriname.
Suriname

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

slm directeur johan sandie
Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

Suriname vraagt internationale steun voor natuurbehoud
Suriname

President Simons vraagt bij VN aandacht voor bossen en klimaatfinanciering

President Simons: ‘Dialoog is het enige antwoord’.
Suriname

Suriname roept bij VN op tot dialoog en vreedzame oplossing van conflicten

Beveiliging Grasalco ontdekt wapens in voertuig, zes verdachten aangehouden
Suriname

Zes personen aangehouden tijdens controle bij maingate Grasalco

Ministers Melvin Bouva en Tom Berendsen bespraken in New York onder meer de Schengenvisumprocedure voor Surinamers. Foto: CDS
Nederland

Suriname wil visumvrij reizen naar Schengen, Nederland belooft steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws