• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

PTC – naar ‘University of Applied Sciences’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 februari 2021 17:52
in Nieuws
ptc nieuw logo

GFC NIEUWSREDACTIE- Ingaande 22 februari is de benaming van de ondertiteling van het Polytechnic College Suriname gewijzigd van Institute for Higher Vocational Education naar University of Applied Sciences.

Het Polytechnic College Suriname (PTC) verzorgt sedert 21 februari 1997 technisch hoger beroep onderwijs in Suriname.

Gedurende deze 24 jaren is de ondertitel vaak verschillend geïnterpreteerd door stakeholders onder meer omdat niet altijd direct duidelijk was op welk niveau het PTC onderwijs verzorgde.

De nieuwe benaming sluit direct aan bij de samenwerkingen op nationaal en internationaal niveau en dit is van het grootste belang voor het invullen en realiseren van de ambities en het aanbod van het PTC in het wereldwijde onderwijs van vandaag en morgen.

Deze wijziging brengt onder meer met zich mee:

> de verdere professionalisering van het gehele PTC, onder meer door de opbouw van de PTC organisatie met de instelling van een PTC Onderwijsinstituut (Bacheloropleidingen) en een PTC Kennisinstituut (MBA opleidingen, Lectoraten, Masterclasses, Consult);

> de profilering van het PTC in de samenleving van Suriname (als eigentijdse kennisbron en als Research centrum);

> het formeel zichtbaar maken van haar BA-MA structuur;

Mis dit niet:

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

> het geven van invulling aan de meerjarige samenwerking met onder meer Saxion University of Applied Sciences (Nederland) aan te geven;

> het aangeven als markering als voorbode van het project ‘25 jarig Hoger Beroeps Onderwijs (HBO/WO) in Suriname (1997 – 2022)’ (en voor de Caricom regio).

De nieuwe benaming van het PTC “ Applied Sciences” geeft aan dat het instituut nog meer research gaat hanteren die toepasbaar zijn in en voor de samenleving.

Het PTC zal dit met name doen bij technische wetenschappen aangezien het PTC technisch georiënteerd is en blijft. Des te meer de aansluiting van de titel die afgestudeerden van het PTC dragen: Bachelor of Applied Technology (B.Tech)en Master in Engineering (Meng).

De directie en management van het PTC hebben dit heugelijk feit gedeeld met hun stakeholders middels een zoomsessie.

Onder de genodigden waren ook, de vertegenwoordiger van de minister van Onderwijs, Wetenschap, Technology en Cultuur, Gracia Ormskirk, directeur Beroepsonderwijs, en leden van het management van Saxion University of Applied Sciences.

De directeur van het PTC, Robby Holband, heeft een woord van dank uitgesproken aan alle stakeholders die hebben bijgedragen tot het behalen van deze mijlpaal, waaronder het personeel, de studenten, het huidig Bestuur en ook alle voormalige Besturen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recesperiode Rechtspraak Suriname duurt tot 30 september.
Suriname

Rechtspraak Suriname in reces: alleen urgente zaken worden behandeld

Het Binnenhof in Den Haag, Nederland
Nederland

Suriname moet duidelijkheid geven over zaak Mahin Jankie en Toescheidingsovereenkomst

Jongeren nemen deel aan activiteiten van het GRO-programma, dat tijdens de vakantie sport, educatie, recreatie en talentontwikkeling combineert. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 200 jongeren verwacht bij aftrap vakantieprogramma in Suriname

Vertegenwoordigers van de bundeling van 22 Afro Surinaamse organisaties tijdens hun ontmoeting met president Jennifer Simons. Foto: CDS
Nederland

Afro Surinaamse organisaties bundelen krachten, maar niet vanwege Nederlandse miljoenen

Nieuwe Nederlandse ambassadeur Martine Jacoba Busstra overhandigt haar geloofsbrieven aan president Jennifer Simons op het presidentieel paleis. Foto: CDS
Nederland

Nieuwe Nederlandse ambassadeur presenteert zich in Suriname, zeven diplomaten bieden geloofsbrieven aan

nederlands paspoort reizen
Lifestyle

Mag je als Nederlandse ZZP’er in Suriname wonen en werken?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws