• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Prijzige retourtickets van €1663 naar Suriname ontmoedigen Nederlandse vakantiegangers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 juni 2024 15:00
in Lifestyle, Nederland
schiphol airport amsterdam nederland luchthaven klm

Terwijl veel Surinaams-Nederlandse gezinnen uitkijken naar een zomervakantie in het land van hun roots, worden hun plannen vaak gedwarsboomd door ’torenhoge’ ticketprijzen.

Tijdens de Nederlandse zomervakantie die samenvalt met het hoogseizoen, lopen de kosten voor een retour vliegticket naar Paramaribo op tot wel 1663 euro per persoon.

Voeg hier de westerse prijzen voor accommodatie in Paramaribo aan toe, en een familievakantie wordt snel een financieel onhaalbare kaart.

Een gezin uit Den Haag deelde met GFC Nieuws Lifestyle dat zij dit jaar hebben besloten dichter bij huis vakantie te vieren. Ondanks hun wens om hun kinderen het thuisland te laten zien, maakt de financiële last het onmogelijk.

“Suriname is een dure aangelegenheid geworden, vooral omdat we niet bij familie willen verblijven met de kinderen,” licht de moeder van het gezin toe.

Deze situatie staat in contrast met de kosten voor andere populaire vakantiebestemmingen.

Een volledig verzorgde vakantie naar Curaçao, inclusief drie maaltijden per dag, verblijf en vlucht, kost vanuit Schiphol slechts €3609 (€902 p.p) voor een gezin met twee kinderen bij boeking via Corendon in dezelfde periode, voor een twee weekse reis.

Het prijsverschil is aanzienlijk en zorgt ervoor dat Suriname minder toegankelijk wordt voor deze doelgroep.

De hoge reiskosten zijn een voortdurende zorg voor Surinaamse Nederlanders en benadrukken de noodzaak voor betaalbaardere opties.

Critici wijzen al langer op de noodzaak om de vliegverbinding tussen Nederland en Suriname toegankelijker te maken, zodat het behoud van familiebanden en culturele wortels niet ten koste gaat van de portemonnee.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

depressief verdrietig eenzaam huilen
Lifestyle

KIVC vraagt samenleving om aandacht voor eenzame mensen tijdens feestdagen

euro geld
Lifestyle

Dit bedrag heb je nodig om in Suriname voor altijd te stoppen met werken

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

VSB VNO
Nederland

Surinaams en Nederlands bedrijfsleven slaan handen ineen voor verdere economische groei

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws