• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President wisselt van gedachten met actievoerende leerkrachten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 april 2023 11:50 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:44
in Nieuws
Leerkrachten kabinet

GFC NIEUWSREDACTIE- Leerkrachten die – verenigd in de actiegroep Wi Sa Strey – op dinsdag 25 april naar het Kabinet van de President zijn getogen, hebben een dag later een onderhoud gehad met president Chandrikapersad Santokhi. Partijen hebben bij deze gelegenheid over verschillende vraagstukken met elkaar van gedachten gewisseld.

Het staatshoofd heeft aangegeven oor te hebben voor de noden van de onderwijsgevenden. Afgesproken is dat partijen donderdag wederom bij elkaar komen, met de aanwezigheid van enkele ministers.

De groep onder leiding van Meredith Hoogdorp heeft haar noden bij president Santokhi aangekaart en om een oplossing gevraagd.

Hoogdorp gaf aan dat er leerkrachten zijn die SRD 7000 per maand verdienen en daaruit onder meer 100 euro of meer aan huishuur moeten betalen. Dit slokt een groot deel van hun inkomen op. “De school is maandag begonnen, maar we komen niet uit. President, wat kunt u voor ons doen”, sprak Hoogdorp.

Santokhi gaf aan dat er in de afgelopen maanden constant overleg is geweest met verschillende organisaties zoals vakbonden en het bedrijfsleven. “Het is inderdaad heel moeilijk voor de burger”, erkent het staatshoofd.

Hij zegt dat de regering daarom de afbouw van subsidie op elektra, water en gas heeft aangehouden. “Omdat we niet kunnen meewerken aan de aanpassing van prijzen, terwijl het volk dit niet kan dragen.”

Daarnaast zijn er volgens het staatshoofd ontwikkelingen die prijsstijgingen met zich meebrengen; hij noemt in deze de stijgende koers.

President Santokhi zegt dat het de bedoeling is dat zoveel mogelijk mensen de SRD 1800 koopkrachtversterking ontvangen.

Mis dit niet:

Surinaamse migrant kost Nederland tonnen euro’s, terwijl andere juist geld oplevert

Suriname gastheer van eerste planningsconferentie voor Tradewinds 2027

Voor de groepen die boven een salaris van SRD 6000 zitten en dus niet in aanmerking komen, is de minister van Financiën en Planning gevraagd de limiet naar SRD 8000 op te trekken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm schiphol airport
Lifestyle

Surinaamse migrant kost Nederland tonnen euro’s, terwijl andere juist geld oplevert

126 planners bijeen in Paramaribo voor voorbereiding regionale veiligheidsoefening.
Suriname

Suriname gastheer van eerste planningsconferentie voor Tradewinds 2027

Recherche onderzoekt mogelijke fraude met leverantiebonnen en gelden.
Suriname

Drie werknemers aangehouden wegens vermoedelijke benadeling waterproductiebedrijf

Aquacultuur moet alternatieve voedselbron bieden bij vervuiling van viswateren.
Suriname

RO en LVV willen viskwekerijen opzetten in het binnenland

Bestuurder aangehouden nadat koperen buizen uit vrachtwagen worden gegooid.
Suriname

Man ingesloten na diefstal koperen leidingen bij CBB Henar

Bewoners vragen betere voorzieningen en bescherming van rivierwater.
Suriname

Dorpsgemeenschappen Santigron, Haarlem, Brooklyn en Pikin Poika brengen knelpunten onder aandacht burgervader Bhattoe

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws