• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President wisselt van gedachten met actievoerende leerkrachten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 april 2023 11:50 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:44
in Nieuws
Leerkrachten kabinet

GFC NIEUWSREDACTIE- Leerkrachten die – verenigd in de actiegroep Wi Sa Strey – op dinsdag 25 april naar het Kabinet van de President zijn getogen, hebben een dag later een onderhoud gehad met president Chandrikapersad Santokhi. Partijen hebben bij deze gelegenheid over verschillende vraagstukken met elkaar van gedachten gewisseld.

Het staatshoofd heeft aangegeven oor te hebben voor de noden van de onderwijsgevenden. Afgesproken is dat partijen donderdag wederom bij elkaar komen, met de aanwezigheid van enkele ministers.

De groep onder leiding van Meredith Hoogdorp heeft haar noden bij president Santokhi aangekaart en om een oplossing gevraagd.

Hoogdorp gaf aan dat er leerkrachten zijn die SRD 7000 per maand verdienen en daaruit onder meer 100 euro of meer aan huishuur moeten betalen. Dit slokt een groot deel van hun inkomen op. “De school is maandag begonnen, maar we komen niet uit. President, wat kunt u voor ons doen”, sprak Hoogdorp.

Santokhi gaf aan dat er in de afgelopen maanden constant overleg is geweest met verschillende organisaties zoals vakbonden en het bedrijfsleven. “Het is inderdaad heel moeilijk voor de burger”, erkent het staatshoofd.

Hij zegt dat de regering daarom de afbouw van subsidie op elektra, water en gas heeft aangehouden. “Omdat we niet kunnen meewerken aan de aanpassing van prijzen, terwijl het volk dit niet kan dragen.”

Daarnaast zijn er volgens het staatshoofd ontwikkelingen die prijsstijgingen met zich meebrengen; hij noemt in deze de stijgende koers.

President Santokhi zegt dat het de bedoeling is dat zoveel mogelijk mensen de SRD 1800 koopkrachtversterking ontvangen.

Mis dit niet:

Brunings: Local Content Summit moet koers van Suriname tot 2050 bepalen

Nieuw monitoringssysteem moet biodiversiteit en natuurbeheer in Suriname versterken

Voor de groepen die boven een salaris van SRD 6000 zitten en dus niet in aanmerking komen, is de minister van Financiën en Planning gevraagd de limiet naar SRD 8000 op te trekken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

minister brunings
Suriname

Brunings: Local Content Summit moet koers van Suriname tot 2050 bepalen

OGM werkt aan geïntegreerd systeem voor monitoring van biodiversiteit en milieu
Suriname

Nieuw monitoringssysteem moet biodiversiteit en natuurbeheer in Suriname versterken

Vervuiling door goudwinning. Illustratiefoto.
Suriname

Matawai luidt alarm over mogelijke illegale goudwinning: bescherming van Saramaccarivier staat op het spel

LVV zet in op duurzame voedselproductie voor kwetsbare groepen
Suriname

LVV doneert 100 groenteplanten aan Esther Stichting ter bevordering van voedselzekerheid en gezonde voeding

Gemeenschap, gezondheid en landbouw centraal tijdens KPS-evenement in Saramacca
Suriname

Directoraat Veeteelt brengt kennis dichter bij de gemeenschap tijdens Mini Info Beurs in Saramacca

Gezondheidsbeurs brengt gezondheid en voedselzekerheid samen
Suriname

Honderden bewoners Brokopondo Centrum geïnformeerd over gezonde voeding en duurzame landbouw

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws