• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President stelt monitoringsteam in voor uitvoering overeenkomsten met veiligheidsbonden

Shafely King door Shafely King
18 september 2024 13:27
in Suriname
President stelt monitoringsteam in-

President Chandrikapersad Santokhi heeft een monitoringsteam ingesteld voor de uitvoering van de overeenkomsten met de veiligheidsbonden. Dit team, dat op 17 september 2024 is geformeerd op het Kabinet van de President, staat onder leiding van presidentsadviseur Humphrey Tjin Lip Shie en heeft als hoofdtaak om te controleren of de afspraken met de veiligheidsbonden worden nageleefd.

De ministers van Justitie en Politie, Kenneth Amoksie, en Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, waren ook aanwezig, evenals de directeur van het Kabinet van de President, Adjaykoemar Moensie, de directeur van Binnenlandse Zaken, Nazir Eskak, de directeur Operationele Diensten Korps Politie Suriname, Bies Somai, korpschef Bryan Isaacs en overige leidinggevenden en vertegenwoordigers van de veiligheidsbonden.

De president werd door Somai geïnformeerd over de stand van zaken betreffende de overeengekomen afspraken. De achterstanden met betrekking tot de rechtspositie van de ambtenaren zijn administratief ingelopen. Bovendien zijn er middelen vrijgemaakt voor de KPS, waaronder schoeisel, zodat de manschappen hun werkzaamheden veilig kunnen voortzetten.

Verder zijn er afspraken gemaakt met brandstofleverancier Roy Boedhoe om maandelijks 180.000 liter brandstof en smeermiddelen beschikbaar te stellen, zodat de dienstverlening naar de samenleving opgevoerd kan worden. Bies Somai gaf ook aan dat de terugbetaling van de Staatsziekenfonds premie bij de BBS binnenkort kan plaatsvinden, omdat de administratieve zaken geformaliseerd zijn.

De president benadrukte dat er na intensieve gesprekken met de vakbonden een akkoord is bereikt en dat op presidentieel niveau, via het monitoringsteam onder leiding van adviseur Tjin Lip Shie, zal worden toegezien op de naleving van alle gemaakte afspraken.

De president is zeer tevreden met de behaalde resultaten tussen de regering en de veiligheidsbonden, en zal alles in het werk stellen om de samenleving een veilig gevoel te geven en de normalisatie van de dienstverlening te waarborgen.

“Ik ben ook heel erg ingenomen met de samenwerking tussen de regering en de leveranciers en ik bedank hen voor hun medewerking aan de Surinaamse gemeenschap,” aldus de president.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

staatsolie suriname boringen olie en gas
Suriname

Staatsolie lanceert “Open Door Offering” roadshow om offshore sector te versterken

vlag suriname nederland
Suriname

VSN verwijt Nederland en Suriname jarenlang stilzwijgen over Toescheidingsovereenkomst

Vereniging van Verloskundigen in gesprek met minister André Misiekaba over versterking van geboortezorg in Suriname.
Gezondheid

Vereniging van Verloskundigen bespreekt toekomst geboortezorg met minister Misiekaba

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437555
Suriname

Buschauffeur aangehouden na gevaarlijk incident op route Paramaribo–Lelydorp

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437557
Suriname

Centrale Bank van Suriname krijgt nieuwe Raad van Commissarissen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437559
Suriname

DNA keurt nieuwe regels goed voor elektrische voertuigen in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws