• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi neemt roer sociaal programma over

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 november 2023 02:15
in Suriname
chan santokhi 2

President Chan Santokhi van Suriname aangekondigd dat er een nieuw team van deskundigen en enkele ambtenaren is samengesteld om het sociaal programma vanuit het Kabinet van de President te coördineren.

Deze beslissing komt na een periode van ontevredenheid van het staatshoofd over de uitvoering van het programma door het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.

Het ministerie zal nu een beperkte rol spelen, terwijl de coördinatie wordt overgenomen door dit nieuwe team.

De president, die zijn ongenoegen uitte tijdens een interview met Welingelichte Kringen op Radio ABC, benadrukte dat deze interventie plaatsvond voordat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zich kritisch uitliet over de uitvoering van het sociaal programma.

Santokhi bekritiseerde de huidige minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Uraiqit Ramsaran, en beweerde dat Ramsaran niet in staat was centrale sturing te geven aan het beleid en zich voornamelijk bezighield met zijn eigen kabinet.

De president hekelde ook de directeur van het ministerie, die naar verluidt betrokken was bij andere zaken en niet effectief bijdroeg aan het programma.

Een bijkomende complicatie die de president aanhaalde, was het gebrek aan samenwerking tussen de drie componenten van het sociaal programma, waarbij de Inter-American Development Bank (IDB) een Project Implementation Unit had geïmplementeerd.

Santokhi uitte zijn frustratie over het gebrek aan communicatie tussen deze entiteiten, wat volgens hem de samenleving negatief beïnvloedt.

“De samenleving wordt het slachtoffer. Maar één persoon in het land wordt uitgescholden,” aldus een geïrriteerde Santokhi. Hij wees erop dat hij het IMF al in een vroeg stadium had gewaarschuwd voor capaciteitsgebrek en stelde de vraag of het niet beter zou zijn geweest om samen met de IDB te werken aan capaciteitsversterking bij de Belastingdienst.

De president benadrukte dat de eis van het IMF om bepaalde maatregelen in te voeren niet vergezeld ging van een grondige analyse van de randvoorwaarden. Met deze uiteenzetting trachtte Santokhi zijn versie van het verhaal te vertellen met betrekking tot het slecht lopende sociaal programma en de noodzaak van een nieuwe aanpak.

De toekomst zal uitwijzen hoe effectief deze koerswijziging zal zijn in het streven naar een succesvolle uitvoering van het sociaal programma in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

fort zeelandia suriname paramaribo waterkant
Lifestyle

Suriname als ideale bestemming voor een rustige vakantie zonder kinderen

dna de nationale assemblee
Suriname

Ramcharan roept president op tot ontslag van zieke en onbekwame ministers

Kokosolie
Suriname

Kokosolie-export blijft achter ondanks Surinaamse potentie

somohardjo
Suriname

Somohardjo en Afonsoewa dienen voorstel in: 50% minder vergoeding bij geen verlenen quorum

leesbrillenproject
Nederland

Meer dan 40 ouderen geholpen tijdens sociale actie van SCA Zoetemeer

Politieonderzoek leidde tot de aanhouding van twee verdachten na een reeks autodiefstallen in Paramaribo.
Suriname

Politie pakt duo op na reeks diefstallen van autobumpers in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws