• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi naar Miami en Colombia

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 oktober 2024 01:00
in Suriname
chan santokhi president vhp

President Chandrikapersad Santokhi heeft met succes een officieel bezoek gebracht aan de eilanden Aruba en Curaçao, waar hij de nadruk legde op de versterking van de historische en culturele banden tussen de landen.

Na deze vruchtbare gesprekken, die gericht waren op samenwerking op verschillende terreinen, zal het staatshoofd zijn reis voortzetten naar Miami.

Vervolgens zal hij samen met ministers Albert Ramdin en Marciano Dasai deelnemen aan de zestiende Conferentie van Partijen (COP16) in Cali, Colombia, op 29 en 30 oktober.

Deze conferentie, die zich richt op biodiversiteit, biedt een cruciaal platform voor de discussie over wereldwijde milieuproblemen en de noodzaak van duurzame ontwikkeling in het Caribisch gebied en daarbuiten.

Ramdin onderstreept het belang van deze deelname: “Suriname heeft een ongekende biodiversiteit en speelt een essentiële rol in het Amazonegebied.

De deelname aan COP16 geeft ons een platform om internationaal aandacht te vragen voor de bescherming van onze rijke natuurlijke hulpbronnen.

Biodiversiteit is niet alleen van cruciaal belang voor ons milieu, maar ook voor onze economische en sociale ontwikkeling.”

Terwijl Suriname zich tijdens eerdere COP-bijeenkomsten vooral richtte op klimaatverandering, biedt COP16 de kans om biodiversiteit nadrukkelijker op de mondiale agenda te plaatsen.

Mis dit niet:

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

Ramdin stelt: “Biodiversiteit is net zo belangrijk als klimaatverandering. Zonder het behoud van biodiversiteit verliezen we waardevolle ecosystemen die bijdragen aan onze voedselzekerheid en economische veerkracht.”

Naast het centrale thema biodiversiteit, zal president Santokhi ook bilaterale gesprekken voeren met andere staatshoofden, waaronder een ontmoeting met president Gustavo Petro van Colombia.

“We hebben al veelbelovende stappen gezet richting nauwere samenwerking met Colombia op het gebied van handel, milieu en veiligheid. Santokhi zal deze besprekingen verder uitwerken en concrete afspraken maken”, aldus minister Ramdin.

De first lady, Mellisa Santokhi-Seenacherry, en een groot deel van de presidentiële delegatie keerden woensdagavond terug naar Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Continuïteit van medische zorg voor militairen, gepensioneerden en overige rechthebbenden staat centraal.
Suriname

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Gouden jubileum Suriname-Spanje in teken van cultuur, vriendschap en samenwerking.
Suriname

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

Recherche Regio West spoort 40-jarige man op na aangifte en analyse van camerabeelden.
Suriname

Verdachte aangehouden voor diefstal bij gokwinkel in Nickerie

INTERPOL Washington schenkt gespecialiseerde software en apparatuur aan NCB Paramaribo via Project Terminus.
Suriname

KPS versterkt internationale opsporing van gestolen en verloren paspoorten

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname.
Nederland

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Slachtoffer per ambulance overgebracht naar Spoedeisende Hulp Academisch Ziekenhuis Paramaribo.
Suriname

Jager loopt schotverwonding aan buikstreek op tijdens jacht in Blakawatra

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws