• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi naar 46ste Caricom Heads of Government Meeting

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 februari 2024 13:30
in Suriname
chan santokhi

President Chandrikapersad Santokhi zal dit weekend afreizen naar Guyana om te participeren aan de 46ste Caricom Heads of Government Meeting.

Het evenement brengt de leiders van de Caribische landen bijeen om te discussiëren over regionale kwesties en samenwerking.

De reguliere staatshoofdenbijenkomst zal plaatvinden van 25 tot en met 28 februari 2024 in Georgetown.

Tijdens de ontmoeting zal er volgens minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) verschillende belangrijke onderwerpen worden besproken, waaronder economische samenwerking, veiligheid, klimaatverandering, migratie issues en regionale integratie.

Ook de kwestie van Guyana en Venezuela zal aan de orde komen.

De bewindsman benadrukt dat van groot belang is dat de Caricom-landen samenwerken en consensus bereiken over de richting die zij willen volgen om de belangen van de regio te behartigen.

Naast het bijwonen van vergaderingen zal president Santokhi ook bilaterale gesprekken voeren met andere staatshoofden om de banden te versterken en mogelijke samenwerkingsmogelijkheden te verkennen.

Deze bilaterale gesprekken zijn bedoeld om dieper in te gaan op bepaalde onderwerpen die specifiek relevant zijn voor beide landen.

Mis dit niet:

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

“Hierbij kunnen bijvoorbeeld handel, veiligheid, migratie of internationale samenwerking aan bod komen”, merkt minister Ramdin op.

Door rechtstreeks met elkaar te overleggen kunnen de staatshoofden tot oplossingen komen die beide landen ten goede komen.

Het Surinaamse staatshoofd zal verder een toespraak houden voor de Suriname-Guyana Business Chamber.

In zijn toespraak zal hij ingaan op de economische samenwerking tussen de twee landen en de mogelijkheden voor verdere groei en ontwikkeling op dit gebied.

Daarnaast staat op de agenda een presentatie gepland voor de Rotary Club in ons buurland.

“Het belooft een zeer vruchtbare bijeenkomst te worden, waarbij belangrijke beslissingen zullen worden genomen en belangrijke kwesties zullen worden besproken. We hopen dat deze bijeenkomst zal bijdragen aan de verdere ontwikkeling en samenwerking binnen de Caricom”, geeft minister Ramdin aan.

Hij kijkt uit naar een vruchtbare bijeenkomst en is optimistisch over de uitkomst.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Financiën licht begrotingsuitvoering 2026 toe aan parlementaire commissies.
Suriname

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

Water-, sediment- en vismonsters genomen na melding van vissterfte.
Suriname

NMA neemt monsters na melding van vissterfte in kanaal te Creola

rook vuilverbranding verbrand
Lifestyle

‘Suriname jaagt toeristen weg met giftige rook’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws