• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

President Santokhi: Hoe zit het met de corruptie binnen de Energie Bedrijven Suriname?

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
10 februari 2024 00:00
in Opinie
ebs suriname stroom energie

INGEZONDEN – In een tijd waarin de roep om transparantie en eerlijkheid binnen overheidsinstellingen steeds luider wordt, blijft de kwestie van corruptie binnen Energie Bedrijven Suriname (EBS) een punt van zorg.

Onder het bewind van resident Chan Santokhi blijft de vraag hangen: hoe wordt er omgegaan met deze aanhoudende problemen en welke maatregelen worden er genomen om ze aan te pakken?

Het is een feit dat corruptie diepgeworteld is binnen de EBS en, bij uitbreiding, binnen het Surinaamse overheidsapparaat.

Ondanks verkiezingsbeloften en publieke verklaringen om corruptie aan te pakken, lijkt het erop dat geen enkele president, inclusief Santokhi, in staat is geweest om daadkrachtig op te treden tegen de verantwoordelijken.

Het patroon blijft zich herhalen: enkele invloedrijke figuren binnen de EBS blijven onaantastbaar, ondanks beschuldigingen en bewijzen van corruptie.

Deze straffeloosheid ondermijnt niet alleen het vertrouwen van het publiek in de integriteit van de overheid, maar heeft ook ernstige gevolgen voor de Surinaamse bevolking als geheel.

Het zijn immers de burgers die uiteindelijk de prijs betalen voor deze wijdverbreide corruptie, terwijl de verantwoordelijken vrijuit gaan.

Het is duidelijk dat er meer nodig is dan alleen maar retoriek om dit probleem aan te pakken. Concrete actie, zoals onafhankelijke onderzoeken, strenge handhaving van wetten en regelgeving, en het aannemen van anti-corruptiewetten, zijn essentieel om de situatie daadwerkelijk te verbeteren.

Santokhi moet laten zien dat zijn regering vastbesloten is om een einde te maken aan de cultuur van straffeloosheid en corruptie die het land al te lang heeft geteisterd.

Het is van cruciaal belang dat de Surinaamse regering verantwoording aflegt aan het volk en laat zien dat niemand boven de wet staat. Alleen op die manier kan er echte vooruitgang worden geboekt naar een eerlijker en rechtvaardiger Suriname, waar het welzijn van de burgers op de eerste plaats komt.

N. Mohari

ShareTweetSendSend

Meer berichten

eten restaurant bami fast food
Column

De Surinaamse gewoonte die stiller wordt maar niet verdwijnt

finabank geldautomaat atm pin
Column

Ondanks digitalisering blijven veel Surinamers vertrouwen op bankbiljetten

recreatie suriname natuur
Column

Het tempo van de hoofdstad verandert hoe Surinamers met elkaar omgaan

chan santokhi 2
Opinie

Chan Santokhi doelwit van lastercampagne uit angst voor zijn comeback

adhin
Opinie

Ashwin Adhin als NDP‑presidentskandidaat? Een interessant scenario met politieke, etnische en juridische dimensies

paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb 3
Column

De tijd dat buschauffeurs harten veroverden in Suriname lijkt voorbij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws