• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi discussieert met banken over financiële sector

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 maart 2021 00:00
in Nieuws
santokhi en bankiersvereniging

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi is door alle banken geïnformeerd over het reilen en zeilen binnen de financiële sector.

Ook is er gediscussieerd over hoe de sector efficiënter gemaakt kan worden en wat daarvoor nodig is.

Daarnaast is gekeken welke bijdrage de overheid kan leveren bij het efficiënter maken van de financiële sector in ons land.

Tijdens deze ontmoeting waren de ministers Armand Achaibersing van Financiën en Planning, Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, de Deviezencommissie en de governor van de Centrale Bank van Suriname ook aanwezig.

“Wij hebben gesproken over onder andere financial inclusion, dat houdt in dat wij graag willen dat praktisch iedereen over een bankrekening beschikt, de wijze waarop zo een rekening geopend kan worden en regels die daarbij horen.”

“Ook over het koersenvraagstuk hebben wij gesproken, gezien dit een heet hangijzer is momenteel. Daarnaast hebben wij in open sfeer gesproken over het schuldenvraagstuk van Suriname en de economische problemen”, lichtte minister Achaibersing de aangekaarte onderwerpen toe.

Afgesproken is dat iedereen gaat meewerken aan de stabilisatie van de wisselkoers en daar hebben de banken, volgens de bewindsman, een voorname rol in.

“Ze hebben toegezegd dat voor zover dat niet gebeurde, zij er nu alles aan zullen doen om mee te werken aan stabiele koersen.” Binnenkort zal de delegatie weer bijeenkomen om de discussie op basis van een concrete agenda voort te zetten.

Mis dit niet:

LVV neemt verboden dierlijke producten op grensposten in beslag

Gajadien positioneert zich voor toekomst VHP, wil partijbasis centraal stellen in strijd

Eblein Frangie, voorzitter van de Surinaamse Bankiersvereniging, spreekt van een goed gesprek met het staatshoofd.

De vereniging vindt de stap van een flexibele wisselkoers richting de marktkoers brengen een goede stap, maar ziet heel graag ook flankerende fiscale maatregelen, om daadwerkelijk die koers onder controle te houden.

“Wat ondernemers willen is een voorspelbare koers, zodat zij hun planning kunnen doen in hun onderneming. Wat banken willen is een rustige stabiele omgeving”, zegt de voorzitter.

Hij vervolgt: “Een stabiele wisselkoers is in het belang van ons allen. We hebben er geen belang bij als de wisselkoers weer gaat stijgen, want dat zal een impact hebben op het prijsniveau in het land.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

LVV waarschuwt voor illegale invoer van vlees, zuivel en andere dierlijke producten
Suriname

LVV neemt verboden dierlijke producten op grensposten in beslag

VHP-ondervoorzitter koppelt leiderschapsambitie aan visie richting 2050.
Suriname

Gajadien positioneert zich voor toekomst VHP, wil partijbasis centraal stellen in strijd

bruine rijst eten voedel voeding
Suriname

President stelt voedselhulp beschikbaar voor getroffen dorpen in het binnenland

Minister Patrick Brunnings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil olie-inkomsten gebruiken om economie tot 2050 minder afhankelijk te maken van grondstoffen

Jongeren uit Suriname, Guyana en Frans-Guyana nemen tot en met 25 oktober deel aan de regionale sportwedstrijden. Foto: CDS
Sport

Guyana wint Inter-Guyanese Spelen 2026, Suriname eindigt op derde plaats

Ayoko Kazerne wordt voorbereid op nieuwe EAO-lichting.
Suriname

Defensie start verstrekking nieuwe SZF-kaarten aan gepensioneerde militairen en nabestaanden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws