De Libanese minister-president is zaterdag afgetreden. In een televisietoespraak zei hij dat hij vertrok omdat zijn leven in gevaar zou zijn.
“Wij leven in een sfeer die gelijk is aan die vlak voor de moord op de martelaar Rafik al-Hariri. Ik heb gemerkt dat er in een geheim een plan wordt beraamd om mijn leven te nemen” zei premier Saad al-Hariri, verwijzend naar de dood van zijn vader.
Hij bekritiseerde Iran en zei dat dit land verliest bij “zijn bemoeienis met de zaken van de Arabische wereld”; hij voegde eraan toe dat Libanon “zou verrijzen zoals hij dat in het verleden had gedaan” en “alle handen zou afhakken die er gemeen naar uitgestrekt worden”.
Veel Libanezen zijn tegen de banden van Hezbollah, de dominante politieke groepering in hun land, met Iran en de steun die de beweging geeft aan de Syrische president Bashar al-Assad.