• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Precies 1.234 baby’s geboren in Surinaams ziekenhuis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 januari 2025 03:36
in Lifestyle, Suriname
verpleegkundige ziekenhuis arts baby

Het lijkt een gewoon jaar voor de kraamafdelingen in Surinaamse ziekenhuizen, maar 2024 bracht een opvallende wending.

Het St. Vincentius Ziekenhuis verwelkomde precies 1.234 baby’s. Toeval? Misschien. Maar het is wel een getal dat tot de verbeelding spreekt.

De Baby Mama’s Club deelde deze opmerkelijke statistiek op hun sociale media, samen met cijfers van andere ziekenhuizen.

Dat is een sociale steungroep voor moeders, aanstaande moeders en vrouwen met een kinderwens.

Zo werden in het Mungra Medisch Centrum 285 baby’s geboren, terwijl het ’s Lands Hospitaal de kroon spande met maar liefst 2.805 geboortes.

Opvallend daarbij is dat er 35 tweelingen ter wereld kwamen, wat het totaal aantal bevallingen nog indrukwekkender maakt.

Het bijzondere aan het aantal geboortes in het St. Vincentius Ziekenhuis is de opeenvolging van de cijfers: 1-2-3-4. Zo’n numerieke reeks is puur toeval, maar maakt de statistiek extra opvallend.

Het roept de vraag op of er vaker zulke bijzondere geboortecijfers voorkomen of dat dit een zeldzaam toeval is.

Bekijk ook:

Mariënburgherdenking 2026 staat stil bij kracht en veerkracht van vrouwelijke contractarbeiders

CARICOM-landen overhandigen humanitaire hulp aan Venezuela na aardbevingen

In het buitenland zijn er ook opmerkelijke geboortestatistieken. Zo meldde het ZAS Augustinus Ziekenhuis in België dat er in augustus 2024 precies 307 baby’s werden geboren.

Of het nu gaat om een opvallende getallenreeks of een recordaantal tweelingen, deze geboortecijfers tonen aan hoe bijzonder 2024 was voor nieuwe ouders en ziekenhuizen in Suriname.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Stichting Eerherstel Mariënburg brengt vergeten geschiedenis opnieuw onder de aandacht.
Suriname

Mariënburgherdenking 2026 staat stil bij kracht en veerkracht van vrouwelijke contractarbeiders

Surinaamse ambassadeur woont solidariteitsceremonie in La Guaira bij.
Suriname

CARICOM-landen overhandigen humanitaire hulp aan Venezuela na aardbevingen

Comité Viering Javaanse Immigratie organiseert op zondag 9 augustus een groots cultureel festival op het Onafhankelijkheidsplein.
Suriname

Grootsere viering Javaanse Immigratie keert terug naar het Onafhankelijkheidsplein

Groot onderzoek naar Chinese groep na vondst van wapens en munitie
Suriname

Veertien Chinezen aangehouden met wapens in Sarakreek, regering benadrukt optreden tegen illegale activiteiten

Nieuwe stap richting eerste offshore olieproductie Suriname in 2028.
Suriname

Halliburton ondersteunt Suriname’s offshore ambities met geïntegreerde booroplossingen

Zelfrijdende auto's worden steeds slimmer, maar Suriname kent nog grote uitdagingen.
Lifestyle

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws