• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Politieke onrust rond teruggave perceel aan de Staat: Dit riekt naar belangenverstrengeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 februari 2025 11:00
in Suriname
PL Pertjajah Luhur

De regering heeft besloten een perceel, dat eerder was toegewezen aan de Stichting Excellence Topsport Talentschool, opnieuw in bezit van de Staat te brengen en over te dragen aan het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo).

Minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (BiZa), tevens bestuurder van de stichting, heeft ingestemd met dit besluit.

Hoewel de regering dit presenteert als een transparante maatregel, rijzen er kritische vragen over de manier waarop dit proces is verlopen.

Enkele PL-toppers uiten stevige kritiek op de gang van zaken. Volgens hen kan de kwestie niet simpelweg als een administratieve beslissing worden afgedaan.

“Hoe kan het dat een stichting, waarvan een zittend minister bestuurder is, een perceel toegewezen krijgt, en nu, zonder duidelijke uitleg, datzelfde perceel weer aan de Staat wordt teruggegeven? Dit riekt naar belangenverstrengeling en vriendjespolitiek,” stellen ze.

Volgens de PL-toppers wordt er onvoldoende transparantie betracht in het proces en is de regering plichtig verantwoording af te leggen aan het parlement en de samenleving. Zij vragen zich af of de juiste procedures zijn gevolgd bij zowel de toewijzing in 2024 als de prijsgeving nu.

“Het kan niet zo zijn dat een stichting met nauwe banden met een bewindspersoon een perceel krijgt toegewezen, en dat later alles zomaar wordt teruggedraaid alsof er niets aan de hand is. Was dit een schijnconstructie? Heeft de stichting onrechtmatig voordeel gehad? Dit moet tot op de bodem worden uitgezocht,” wordt aangehaald.

Het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) ontving op 12 februari 2025 een verzoekschrift van de stichting, waarna de procedure om afstand te doen van het perceel in gang werd gezet. Dit zou nog deze week worden afgerond.

De regering onderzoekt daarnaast de omstandigheden waarin de titel op het perceel in 2014 vervallen werd verklaard en de daaropvolgende compensatie van SRD 1.075.289,10 aan belanghebbenden.

De betrokkenheid van minister Landvreugd blijft echter een gevoelig punt. Het ministerie benadrukt dat alle aanvragen voor zijn ministerschap zijn ingediend.

Roept de regering zichzelf ter verantwoording?

Dit dossier plaatst de regering in een lastig parket. Door het perceel terug te halen, lijkt men een onregelmatigheid te willen corrigeren. Maar dat roept meteen de vraag op of de initiële toewijzing wel rechtmatig was. Als er fouten zijn gemaakt, moeten verantwoordelijken daarop worden aangesproken.

Volgens de PL-top mag deze zaak niet in de doofpot verdwijnen: “Als de regering beweert dat zij transparantie nastreeft, dan moet zij ook het lef hebben om zich te laten controleren. Dit ruikt naar een politiek steekspel, en ik zal erop toezien dat deze kwestie niet wordt ondergesneeuwd.”

Het laatste woord is hier nog niet over gezegd. De samenleving verdient duidelijkheid over hoe het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer en de regering tot hun beslissingen komen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

HIV AIDS in Suriname
Gezondheid

Meer soa-bewustwording onder jongeren dringend nodig zegt KIVC

parfum spray eau de toilette
Lifestyle

Parfum uit Europa klinkt betrouwbaar maar blijkt in Suriname geen zekerheid

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

Parlementariër Jarbandhan stelt kritische vragen over transparantie staatsleningen

euro geld valuta
Lifestyle

Nederlandse belastingdruk maakt Suriname aantrekkelijker voor middenklasse Hollanders

rechter rechtszaak hamer
Suriname

Staat Suriname veroordeeld tot betaling achterstallig loon aan 52 werknemers

Grasella Enny, waarnemend hoofd van Bureau Slachtofferzorg en Mentale Ondersteuning.
Suriname

Hulpvraag bij Bureau Slachtofferzorg neemt sterk toe

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws