• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Politici bezorgd over racistische uitingen op sociale media vriend ex-president Bouterse

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 januari 2024 13:06
in Suriname
Verbazing

Diverse politici hebben in gesprek met GFC Nieuws hun ernstige bezorgdheid geuit over de extreem racistische uitingen die zijn aangetroffen op de sociale media pagina van Marcel Oostburg, een goede vriend van voormalig president van Suriname, Desi Bouterse.

Deze verontrustende teksten zijn reacties van volgers van Oostburg.

De inhoud van deze berichten is bijzonder denigrerend en richt zich specifiek op leden van de Surinaamse gemeenschap met voorouders uit India.

Een reactie die de aandacht trekt, is die van een gebruiker genaamd Emily Emy Hewit, die de durf heeft om religieuze taal te gebruiken in haar onaanvaardbare racistische uitlatingen.

“O here God, ik bestraf deze hebzuchtige geesten in Jezus naam en bevrijdt ons volk van het verderf dat zij in Suriname veroorzaken,” schrijft zij, zich ogenschijnlijk niet bewust van de mogelijk strafbare aard van haar woorden.

Deze uitingen hebben tot brede kritiek geleid. Critici benadrukken de noodzaak voor directe actie tegen dergelijk gedrag. Zij roepen op tot vervolging van degenen die zich schuldig maken aan racisme door het Openbaar Ministerie.

“Dit mag niet ongestraft blijven doorgaan,” is de overheersende mening. Er wordt opgeroepen tot een onmiddellijke reactie om de rust en respect binnen de multiculturele Surinaamse samenleving te waarborgen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Drie woningen volledig verwoest door brand aan Floris Zwakkestraat in Flora
Suriname

Brand legt drie woningen in de as aan Floris Zwakkestraat in Flora

afval vuilnis 1
Lifestyle

Harde aanpak kan personen die vuil op straat gooien stoppen, zegt Geor Hering

bromfiets
Lifestyle

Bromfietstaxi verovert Paramaribo nog niet

reizen vliegtuig
Lifestyle

‘Grote golf remigranten naar Suriname door verhoging pensioenleeftijd Nederland naar 70’

lalini gopal i
Suriname

Minister Gopal kondigt lancering duurzame armoedebestrijding aan op 20 februari

camera verborgen
Lifestyle

Geen aanwijzingen dat koppels in Surinaamse hotels stiekem worden gefilmd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws