• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Politica in Suriname: Bouterse mogelijk voorgoed verdwenen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 april 2024 19:00
in Suriname
desi bouterse ndp

GFC Nieuws heeft exclusieve inzage gekregen in de communicatie binnen een besloten groep van enkele Surinaamse politici op sociale media, waar er druk gespeculeerd wordt over de toekomst van de voortvluchtige oud-president Desi Bouterse.

De discussie die gevoerd wordt, ver van het publieke oog, brengt naar voren dat de kans bestaat dat Bouterse mogelijk nooit meer levend in Paramaribo wordt gezien.

Een opvallende bijdrage in deze discussie is afkomstig van een politica die in een geschreven tekst suggereert dat, mocht de Nationale Democratische Partij (NDP) van Bouterse na de verkiezingen in 2025 geen machtspositie verkrijgen — een scenario dat zij aannemelijk acht — het voormalige staatshoofd genoodzaakt zal zijn om nog langer ondergedoken te blijven.

“Gezien zijn hoge leeftijd en de talrijke gezondheidsklachten moeten we er ernstig rekening mee houden dat wij hem nooit meer levend in Paramaribo zullen zien,” merkt ze op zonder blijk van emotie.

Een andere politicus heeft echter een hoopvoller kijk en reageert: “Laten we dat niet hopen. Hij heeft veel voor Suriname betekend.”

“Als er geen NDP-regering komt, moet er een oplossing worden gevonden. Zo kan hij niet de geschiedenis in gaan.”

Deze uitwisselingen geven een inkijkje in de complexe emoties en politieke calculaties die spelen rond de figuur van Bouterse.

Desi Bouterse, wiens bijdragen aan de Surinaamse samenleving zowel geprezen als bekritiseerd worden, is sinds eind 2023 niet meer gezien en staat op de opsporingslijst van Interpol.

Suriname – analist Pinas zegt aan GFC Nieuws dat zijn afwezigheid de speculaties rondom zijn toekomst voeden en er discussies ontstaan over hoe Suriname zijn complexe verleden kan verzoenen met een toekomst van gerechtigheid en nationale heling.

ShareTweetSend

Meer berichten

paramaribo suriname 2
Lifestyle

Dat toeristen in Suriname bang zijn om hun hotel te verlaten is nergens voor nodig

boothouders bij dna
Suriname

Parlementaire Commissie hoort boothouders over onregelmatigheden bij terreinuitgifte

handboeien
Suriname

Directeur Veeteelt LVV aangehouden op verdenking van verduistering en fraude

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws