• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Pleidooi voor onderzoek Nederlandse Surinamers die frauderen met bijstandsuitkeringen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 december 2023 00:00
in Lifestyle
Fraude

Suriname-analist Soeroechomento heeft gewezen op een opmerkelijk fenomeen in Nederland, waar personen met een Nederlands paspoort die eigenlijk eigenaar zijn van percelen of huizen in Suriname, toch bijstandsuitkeringen ontvangen.

Volgens de analist zijn er meerdere gevallen bij hem bekend waarbij Nederlanders van Surinaamse afkomst hun eigendommen in Suriname notarieel op naam van een vertrouwd familielid zetten, terwijl ze feitelijk zelf de eigenaren zijn.

Deze praktijk die hij aan de kaak stelt, houdt in dat deze personen in Nederland onterecht bijstandsuitkeringen ontvangen, omdat ze niet melden dat ze vermogen bezitten in het buitenland.

Dit is een vorm van fraude met sociale uitkeringen, waarbij de eigenaren van de onroerende goederen de Nederlandse overheid misleiden over hun financiële situatie.

De Suriname- kenner benadrukt dat deze fraude een serieus probleem vormt, gezien de impact op de sociale zekerheidssystemen en de rechtvaardigheid in Nederland.

Hij roept op tot strengere controles en maatregelen om deze vorm van fraude te bestrijden. Dit onderstreept de noodzaak van internationale samenwerking tussen Nederland en Suriname op het gebied van gegevensuitwisseling en juridische samenwerking om deze fraude effectief aan te pakken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld
Lifestyle

Wero vervangt iDeal, wat verandert er voor Surinaamse Nederlanders?

BH
Lifestyle

Beperkt aanbod maken bh-kopen voor vrouwen in Suriname een uitdaging

suriname recreatie zanderij 1 spelen zwemmen kinderen vakantie
Lifestyle

Recreatieoorden als Zanderij 1 kunnen toerisme naar hoger niveau tillen

kerst feestdagen
Lifestyle

Kerstsfeer in Suriname voelt warmer en hechter dan in Nederland

vliegen vliegtuig reizen
Lifestyle

Negen uur in de lucht richting Suriname voelt voor velen eindeloos

restaurant diner eten
Lifestyle

Lange wachttijden in restaurants leiden tot frustratie bij klanten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws