• Contact & disclaimer
woensdag, augustus 20, 2025
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
Geen resultaat
Bekijk alle
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport

Platform ISOS boekt nieuwe mijlpaal: Dovenorganisatie SuDoBe betrokken bij woonoplossingen

Shafely King door Shafely King
7 juni 2025 02:00
in Suriname
SuDoBe

Stichting Platform ISOS (Integrale Samenwerking voor Personen met een Speciale Hulpvraag) heeft opnieuw een belangrijke stap gezet in de structurele ondersteuning van mensen met een beperking.

Onder leiding van voorzitter Bianca Graskamp is met toewijding gewerkt aan een duurzame samenwerking met betrokken organisaties.

Vier stichtingen zijn inmiddels in aanmerking gekomen voor een perceel, waaronder nu ook Stichting SuDoBe, die zich inzet voor doven in Suriname.

Vertegenwoordigers van SuDoBe, onder leiding van Rosita Etnel (zie foto), leveren een waardevolle bijdrage aan het proces.

Hun betrokkenheid toont aan dat de stem van de dovengemeenschap steeds beter wordt vertegenwoordigd in het nationale inclusiebeleid.

Een van de speerpunten van Platform ISOS is het realiseren van passende woonoplossingen voor mensen met een beperking.

“Naar aanleiding van gesprekken werd een beroep op ons gedaan. We zijn nauw betrokken bij de doelgroep en weten als geen ander welke noden er spelen,” zegt Graskamp aan GFC Nieuws.

Ze benadrukt dat de doelgroep geen medelijden of afhankelijkheid van de overheid wil.

“Ze willen gelijke kansen, zelfstandigheid en vooral waardigheid. Daarom zetten wij ons, samen met onze partners, in voor het creëren van werkgelegenheid en aangepaste woonvoorzieningen.”

De betrokken organisaties hebben duidelijke instructies ontvangen van het Ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).

De doelgroep reageert verheugd en voelt zich eindelijk erkend en gehoord in de samenleving.

“We worden eindelijk serieus genomen. Dit voelt als een overwinning voor de hele gemeenschap,” zei een van de deelnemers, zichtbaar geëmotioneerd.

Ook Wiren Meghoe sprak zijn waardering uit: “Dank aan Stichting ISOS voor hun inzet. Een droom is werkelijkheid geworden.”

Met de uitvoering van het VN-verdrag inzake de rechten van personen met een handicap als kompas, werkt Platform ISOS gestaag verder aan een samenleving waarin niemand wordt uitgesloten.

Meer berichten

korpschef isaacs
Suriname

Hellings en Gentle: Ontslag korpschef is geen zaak van de pg

leerkrachten binnenland
Suriname

Leerkrachten binnenland deponeren knelpunten rechtstreeks bij minister Currie

suriname recreatie zanderij 1 spelen zwemmen kinderen vakantie
Suriname

Politie roept vakantiegangers op alert te zijn bij zwemplaatsen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws brengt 24 uur per dag het laatste Surinaams nieuws en achtergrondverhalen dat relevant is voor de Surinaamse gemeenschap in binnen- en buitenland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport

© 2025 GFC Nieuws