• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Petronas nadert belangrijke investeringsbeslissing voor ontwikkeling Block 52 gasproject in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 oktober 2024 10:00
in Nieuws
olie booreiland gas offshore

Petronas, in samenwerking met Staatsolie, maakt zich op voor een belangrijke fase in de ontwikkeling van Blok 52, waar drie belangrijke olie- en gasontdekkingen zijn gedaan.

Staatsolie-directeur Annand Jagesar bevestigde dat de definitieve investeringsbeslissing (FID) naar verwachting in 2027 wordt genomen.

Petronas Suriname E&P is de operator van Block 52 met een deelneming van 50%, terwijl ExxonMobil Exploration and Production Suriname B.V. de andere 50% bezit.

Blok 52 heeft drie belangrijke ontdekkingen opgeleverd, waaronder de recente ontdekking bij de Fusaea-1 put op 15 mei, die 170 kilometer van de Roystonea-1 put ligt. Deze twee putten bevatten samen ongeveer 400 miljoen vaten olie, volgens Wood Mackenzie.

Daarnaast is er de ontdekking van Sloanea-1. Petronas heeft in april de Sloanea-2 evaluatieput geboord, en Jagesar noemde de flowtestresultaten van Sloanea “boven verwachting”.

Hij voegde eraan toe dat Petronas van plan is om twee extra exploratieputten te boren, met de planning om deze tot 2025 uit te voeren.

Het bedrijf is bezig met de voorbereidingen om de ontwikkeling om te zetten in een olieproject en heeft de intentie om de FID te bereiken tegen 2027.

“Het is onze doelstelling om dit te versnellen. Hun olie kan rond 2030 in productie zijn,” aldus Jagesar.

Rystad Energy verwacht dat Suriname’s eerste zelfstandige gasproject al in 2031 kan materialiseren in Blok 52.
De ontdekkingen Roystonea-1 en Fusaea-1 van Petronas kunnen een verwerkingscapaciteit van 100.000 vaten per dag ondersteunen met behulp van een drijvende productie-, opslag- en offloading (FPSO) eenheid.

Petronas heeft ook gesuggereerd dat er een drijvend vloeibaar aardgas (FLNG) project kan komen, waarbij gas wordt geëxtraheerd van een drijvende productieplatform, vloeibaar wordt gemaakt en opgeslagen voor transport in gastankers.

Dit volgt op de olieontwikkeling van TotalEnergies in Blok 58, waarvan de eerste olie gepland staat voor 2028. Het bedrijf heeft onlangs zijn FID voor dit project aangekondigd.

De belastingvrije periode van 10 jaar, toegekend aan investeerders, maakt de ontwikkeling extra aantrekkelijk.
De start van de productie wordt tegen 2030 verwacht.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Automobilisten klagen over filevorming door fastfood drive-thru’s
Suriname

Lange drive-thru rijen veroorzaken verkeerschaos op drukke wegen

Busje rijdt woning binnen: gezin zwaar geschokt na nachtelijk incident
Suriname

Busje rijdt woning binnen: gezin zwaar geschokt na nachtelijk incident

Escalatie familieconflict leidt tot gewelddadig incident aan Khariweg
Suriname

Broer brengt tijdens ruzie om bromfiets jongere broer steekverwonding toe

Bewoners vragen onderzoek naar vermeende fouten bij opname watermeters.
Suriname

Klanten klagen over hoge waterrekeningen: “Ik betaal voor verbruik dat ik niet heb gehad”

Religieuze gemeenschap benadrukt belang van vrede en innerlijke bezinning
Suriname

Offerfeest moet volgens Ahmadiyya Moslim Gemeenschap leiden tot meer menselijkheid en saamhorigheid

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt voorlopig onhaalbaar
Gezondheid

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt politiek onhaalbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws