• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pesten moet nu serieuzer worden aangepakt

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
2 december 2024 01:00
in Lifestyle, Opinie
Pesten plagen

Illustratiefoto

Het recente incident waarbij een 13-jarige jongen van de bovenverdieping van een mulo-school sprong na aanhoudende pesterijen, legt pijnlijk bloot hoe ernstig we tekortschieten in het creëren van een veilige leeromgeving voor onze kinderen.

Ondanks meldingen van de scholier bleef de hulp uit en gingen de pesterijen door. Dit roept de vraag op: hoe kan een kind zich zó in de steek gelaten voelen dat hij geen andere uitweg ziet dan deze drastische daad?

Pesten is geen nieuw probleem, maar de gevolgen ervan lijken steeds schrijnender te worden. Scholen, ouders en beleidsmakers hebben jarenlang gesproken over protocollen en preventie, maar de praktijk toont keer op keer dat deze maatregelen vaak ontoereikend zijn.

Het feit dat de jongen, ondanks eerdere meldingen, nog steeds werd gepest, wijst op een ernstig tekort aan effectieve interventie en opvolging. We hebben een systeem gecreëerd waarin slachtoffers keer op keer over het hoofd worden gezien, en dat moet stoppen.

Wat dit incident nog schrijnender maakt, is de boodschap die het uitzendt naar andere slachtoffers van pesten: zelfs als je hulp zoekt, wordt er niet altijd naar je geluisterd. Dit voedt gevoelens van wanhoop en isolatie onder kwetsbare kinderen.

De verantwoordelijkheid hiervoor ligt niet alleen bij scholen, maar bij de hele samenleving. Ouders, leerkrachten en beleidsmakers moeten samenwerken om pesten uit te roeien, maar te vaak blijven beloftes steken in woorden en schiet de uitvoering tekort.

De oplossing begint bij het erkennen van pesten als een ernstig maatschappelijk probleem. Scholen moeten antipestbeleid niet alleen op papier zetten, maar ook actief uitvoeren.

Leerkrachten moeten worden getraind om pestgedrag vroegtijdig te signaleren en effectief aan te pakken. Daarnaast is een goede samenwerking tussen scholen, ouders en hulpverleners essentieel.

Mis dit niet:

Een meer pikante kijk op de rechtsstaat in Suriname

‘Surinamers in Den Haag missen Santokhi nog elke dag’

Wanneer een kind melding maakt van pesten, moet dat serieus worden genomen en moeten er direct maatregelen volgen.

Sheila Mijnals
UMA Legal Aid & Marketing

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Procurator-General (PG) Garcia Paragsingh en ex-president Chan Santokhi (wijlen)
Opinie

Een meer pikante kijk op de rechtsstaat in Suriname

chan santokhi
Opinie

‘Surinamers in Den Haag missen Santokhi nog elke dag’

Als 80 straks het nieuwe 20 is staat Suriname voor een enorm probleem. Illustratiefoto
Column

Als de meeste Surinamers straks 150 jaar oud worden raakt ons hele systeem in de war

Familie uitnodigen uit Suriname? Garantsteller in Nederland kan financieel verantwoordelijk worden. Foto: Schiphol vertrekhal
Lifestyle

‘Garantsteller voor Surinaamse bezoeker in Nederland draait op voor financiële kosten’

Ephata Mijnals
Column

Suriname moet eindelijk eerlijk durven praten over seksueel wangedrag en onverantwoord ouderschap

Surinaamse leerlingen verdienen meer dan mooie vooruitzichten
Opinie

Positieve woorden lossen het onderwijs niet op

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws