• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pertjajah Luhur stapt uit coalitie: Genoeg van politieke vriendjespolitiek en ongelijke behandeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 mei 2025 18:29
in Suriname
somohardjo bronto pl

De politieke partij Pertjajah Luhur (PL) heeft zojuist officieel bekendgemaakt de coalitie met onmiddellijke ingang te verlaten.

Deze mededeling werd gedaan door partijvoorzitter en DNA-lijsttrekker Bronto Somohardjo in het partijcentrum.

Minister biedt portefeuille aan

In lijn met het besluit om de coalitie te verlaten, heeft de minister van Transport, Communicatie en Toerisme – die namens de PL zitting had in het kabinet – zijn portefeuille ter beschikking gesteld.

Het hangt van de president af of overige PL-functionarissen worden bedankt.

Aanleiding voor dit besluit is het uitblijven van actie van president Chandrikapersad Santokhi op het door PL gestelde ultimatum.

Tien dagen geleden riep Somohardjo de president op om zijn leiderschap en rechtvaardigheid te tonen door ook de ministers van Openbare Werken (OW) en Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) met verlof te sturen, gezien de aantijgingen over miljoenenprojecten binnen hun ministeries.

“Toen ik, een Javaan, moest wijken zonder enig bewijs, deed ik dat uit respect voor het ambt. Vandaag blijven anderen zitten ondanks ernstige beschuldigingen. Waarom? Omdat ze van de VHP zijn? Omdat ze geen Javaan zijn?” aldus Somohardjo.

Mis dit niet:

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Geen ontslag, maar gelijke behandeling

De partijleider benadrukte dat het hem niet om ontslagen gaat, maar om eerlijke en gelijke behandeling van alle ministers, ongeacht etniciteit of partijpolitieke banden. “Wij eisen geen politieke zuivering, maar gelijke standaarden. Geen vriendjespolitiek, maar transparantie. Geen discriminatie, maar gerechtigheid,” verklaarde hij.

Volgens Somohardjo heeft de president geen gehoor gegeven aan deze oproep en blijft de regering stil over integriteitskwesties die het vertrouwen van het volk ernstig ondermijnen.

“Als u echt rechtvaardig bent, dan treedt u ook op tegen OW en LVV. Doet u dat niet, dan laat u zien dat er twee maten worden gehanteerd in dit land. En dan kunnen wij als Pertjajah Luhur niet blijven meewerken aan dit beleid.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Grassalco krijgt mogelijk nieuwe exportmarkt in Barbados.
Suriname

Barbados kijkt naar Suriname voor silica-zand en steenslag

Mungra: illegale bunkering bedreigt staatskas én milieu.
Suriname

Mungra pleit voor strengere aanpak illegale bunkering in aanloop naar offshore-olieproductie

Vrachtwagen glijdt na afremmen op weghelft tegenligger.
Suriname

Bestuurder gewond na aanrijding tussen twee vrachtwagens op Commissaris Weythingweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws