• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Personen die hun rijbewijs hebben gekocht zorgen voor irritaties in het verkeer

R. Pinas door R. Pinas
20 december 2024 00:00
in Column, Suriname
Boos woede kwaad man

Er zijn mensen in Suriname die absoluut niet kunnen rijden. Het is een probleem dat ons allemaal treft, want deze slechte bestuurders begeven zich dagelijks op de openbare weg.

Wat het nog belachelijker maakt, is dat deze mensen vaak kiezen voor grote auto’s, zoals SUV’s, alsof ze daarmee hun gebrek aan rijvaardigheid kunnen compenseren.

Neem bijvoorbeeld een incident dat ik pas meemaakte bij een bekende en drukbezochte supermarkt aan de Anamoestraat in het noorden van Paramaribo. Een dame parkeerde haar grote SUV recht voor de deur.

Toen ze klaar was met haar boodschappen, duurde het zeker zeven minuten, ja, zeven hele minuten of zelfs langer, voordat ze het aandurfde om achteruit te rijden en de straat op te gaan.

Ze blokkeerde niet alleen het verkeer, maar veroorzaakte ook een hoop frustratie bij andere weggebruikers. Hoe kan iemand met zo weinig zelfvertrouwen en vaardigheid in het verkeer in hemelsnaam een rijbewijs hebben?

Het antwoord ligt voor de hand: kennelijk worden rijbewijzen gekocht in plaats van verdiend.

Het is een publiek geheim dat sommige mensen de theorie- en praktijkexamens eenvoudigweg omzeilen door steekpenningen te betalen. En dat zie je terug op de weg.

Onzekere chauffeurs, verkeerde inschattingen en levensgevaarlijke situaties zijn het gevolg.

Er moet dringend iets veranderen. De autoriteiten moeten strenger controleren hoe rijbewijzen worden uitgegeven en wie er achter het stuur zit.

Misschien zijn herkeuringen een goed idee, vooral voor mensen die regelmatig verkeersproblemen veroorzaken. Het verkeer is al chaotisch genoeg; we hebben geen plaats voor chauffeurs die de basisprincipes niet beheersen.

Het is tijd dat we veiligheid boven status stellen. Laat auto’s over aan mensen die weten hoe ze ermee om moeten gaan. Voor de rest: neem een bus of taxi, maar blijf uit de auto!

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Wateroverlast
Suriname

Spoedoverleg in Wanica Centrum over aanhoudende wateroverlast

Minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva heeft onlangs een beleefdheidsbezoek gebracht aan waarnemend president van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Delcy Rodríguez, in Caracas
Suriname

Bouva bespreekt olie, handel en landbouw in Venezuela

kreek maja dam
Suriname

Sluizen en kreek Manja Dam onder handen voor betere doorstroming

strraat auto bewolking bos
Suriname

Heiige zondag verwacht door Saharastof boven Suriname

vabi sluis
Suriname

World Bank-project versterkt waterhuishouding Saramaccadoorsteek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws