• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Personeel BvB’s Brokopondo luidt noodklok over schrijnende werkomstandigheden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 April 2025 08:00
in Suriname
bvb binneland landvreugd

Terwijl minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken met werkbezoeken het land doorkruist om de staat van de Bureaus voor Burgerzaken (BvB’s) te inspecteren, slaakt het personeel in Brokopondo een diepe zucht: “Wij zitten hier al jaren in deze ellende.”

Bij alle vier de BvB’s die de minister op 8 april bezocht — Brownsweg, Sipaliwini-Atjoni, Brokopondo-Centrum en Brokopondo/Klaaskreek — klinkt dezelfde noodkreet: vervallen gebouwen, geen meubilair, nauwelijks computers, geen werkende printers, en al jaren geen nieuwe materialen. En alsof dat nog niet genoeg is, kunnen burgers er geen paspoorten of ID-kaarten aanvragen.

De gevolgen zijn niet te onderschatten. Zonder geldige ID dreigt een groot deel van de bevolking buitengesloten te worden van het stemproces. Mensen worden gedwongen naar Paramaribo te reizen — een zware financiële en logistieke opgave voor velen.

Hoewel de minister de situatie “zorgwekkend” noemt en zijn waardering uitspreekt voor het doorzettende personeel, voelen veel ambtenaren zich onzichtbaar en niet serieus genomen.

Tot overmaat van ramp blijken er ook vier onafgemaakte gebouwen te zijn voor de BvB’s. De realiteit op de werkvloer staat in schril contrast met de gegevens van het ministerie. Volgens BiZa zijn computers, printers en meubilair aangeschaft. “Maar wij wachten al vijf jaar op een nieuwe printer,” klinkt het.

De minister geeft aan dat de komende verkiezingen hoe dan ook doorgang zullen vinden en dat er overleg plaatsvindt met Financiën voor de noodzakelijke middelen.

ShareTweetSend

Meer berichten

tarnadi remi
Suriname

Chevron informeert Coroniaanse gemeenschap over booractiviteiten in Blok 5

nms activiteiten
Suriname

NMA inspireert jongeren tijdens educatief milieuprogramma bij PWB Vakantieschool

koppel man vrouw echtpaar
Lifestyle

Traditionele bruiloft maakt plaats voor samenwonen onder jongeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws