• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

PALU: regering heeft regie uit handen gegeven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 januari 2022 14:30
in Nieuws
PALU logo

GFC NIEUWSREDACTIE- De voorzitter van de Surinaamse politieke organisatie PALU, Jim Hok, zegt dat de regering onder leiding van president Chan Santokhi de regie van het eigen beleid uit handen heeft gegeven toen men besloot om achter het IMF aan te gaan lopen.

“Zo werkt dat namelijk. Om het IMF-geld te blijven ontvangen, zal de regering het beleid moeten uitvoeren zoals het IMF dat wil. En daarom is het niet meer de regering die regeert, maar het IMF.”

“Het beste is daarom om van regeringszijde geen ondersteunend beleid te verwachten. De PALU zal daarom al op zeer korte termijn komen met activiteiten en initiatieven om de samenleving te helpen de weg te vinden. De regering kijkt te weinig naar de eigen opties en mogelijkheden om het Surinaamse volk te versterken. En daar moet een verandering in komen”, zegt Hok.

Hok: “We kennen zo langzamerhand het recept van het IMF. De vorige regering onder leiding van president Desi Bouterse had ons ook willen laten geloven dat het IMF socialer was geworden. Toen het IMF haar eisen begon door te drukken, wist men niet hoe gauw men daar weg moest lopen.”

“Wij Surinamers zullen zelf meer initiatieven moeten ontplooien om rond te komen in 2022.”  Hok roept daarom ook iedereen op om niet bij de pakken te gaan neerzitten. “Geef jezelf en dit land niet over”, zegt hij.

 

“Het is nu meer dan ooit de tijd om individueel en gezamenlijk zaken aan te pakken. Dan zullen we toch in staat zijn om van 2022 een succesvol jaar te maken en de basis te leggen voor de jaren hierna, ondanks gebrek aan ondersteunend regeringsbeleid”, aldus PALU-voorzitter.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

somohardjo
Suriname

Somohardjo en Afonsoewa dienen voorstel in: 50% minder vergoeding bij geen verlenen quorum

leesbrillenproject
Nederland

Meer dan 40 ouderen geholpen tijdens sociale actie van SCA Zoetemeer

Politieonderzoek leidde tot de aanhouding van twee verdachten na een reeks autodiefstallen in Paramaribo.
Suriname

Politie pakt duo op na reeks diefstallen van autobumpers in Paramaribo

fish 1280
Nederland

Drugs in bevroren vis in Nederland zorgt opnieuw voor imagoschade voor Suriname

mercedes stuur
Suriname

Dodelijk ongeval Munder legt gevaar rijden zonder rijbewijs opnieuw bloot

Leerlingen van de J.E. Dennertschool krijgen praktijkles in zaaien en stekken van landbouwvoorlichters van het ministerie LVV.
Suriname

Leerlingen J.E. Dennertschool krijgen praktijkles landbouw van ministerie LVV

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws