• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

PALU installeert eerste kandidaten in Nickerie voor komende verkiezingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 oktober 2024 15:00
in Suriname
Palu kernen

In het afgelopen weekend heeft de Progressieve Arbeiders en Landbouwers Unie (PALU) in Nieuw Nickerie de eerste groep kandidaten voor het district Nickerie geïnstalleerd ter voorbereiding op de landelijke verkiezingen.

De kandidaten zijn getraind en voorbereid op de inhoudelijke campagne, met als doel de kiezers in Nickerie te overtuigen van de noodzaak tot een radicale verandering in het landsbestuur. PALU wil door toekomstgericht beleid een nieuw pad inslaan voor Suriname.

Ontevredenheid in Nickerie over rijstteelt en overheidsbeleid

Tijdens veldbezoeken werd duidelijk dat de ontevredenheid over het huidige beleid in Nickerie groot is, met name in de rijstsector.

De rijstteelt, een belangrijke economische pijler voor het district, is sterk achteruitgegaan. Ondanks herhaalde beloften van de regering is er onvoldoende financiële steun geboden aan de rijstboeren, wat voor frustratie en ontevredenheid zorgt.

De huidige rijstprijs geeft weinig hoop op winst, wat de boeren in een kwetsbare positie plaatst tijdens de lopende oogst.

Oude Politieke Werkwijze Biedt Geen Perspectief

PALU constateert dat de politieke verdeeldheid onder de rijstproducenten, mede veroorzaakt door partijpolitieke belangen, de ontwikkeling van Nickerie remt.

Veel inwoners hebben beloften ontvangen die niet zijn nagekomen, waardoor de actiebereidheid van de bevolking tot een minimum is gedaald.

De partij ziet deze “oude politiek” als zorgwekkend, aangezien kritische en actieve burgers essentieel zijn voor de verdere ontwikkeling van het land en hun gemeenschap.

Oplossingen door samenwerking en eenheid

De PALU-bestuursleden Rawiendath Bhola, Imran Taus en Henk Ramnandanlal benadrukten dat er concrete mogelijkheden zijn om de problemen in Suriname op te lossen, vooral in de productiesector.

De kern van deze oplossingen ligt volgens de PALU in het versterken van de eenheid onder de bevolking en het bevorderen van samenwerking tussen boeren en burgers.

De oude politieke verdeeldheid, die vooral de belangen van kleine groepen dient, heeft het land veel schade toegebracht. Dit effect is ook duidelijk zichtbaar in Nickerie, waar verdeeldheid de vooruitgang belemmert.

PALU streeft ernaar om via eenheid en samenwerking een positieve en toekomstgerichte verandering te realiseren voor Nickerie en voor heel Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons en Lula da Silva
Suriname

President Simons en Lula da Silva bekrachtigen samenwerking tussen Suriname en Brazilië

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Illustratiefoto
Suriname

20-jarige autobestuurder komt om het leven bij ernstig verkeersongeval aan Indira Gandhiweg

Winkelcontroles moeten gezondheid en veiligheid van gemeenschap versterken
Suriname

Winkel tijdelijk gesloten na hygiënecontrole in Para Oost

Bewoners van plantage Mariënburg krijgen meer duidelijkheid over hun grondzaken na nieuwe stappen van het ministerie van GBB.
Suriname

Bewoners Mariënburg krijgen meer duidelijkheid over grondzaken

BBS en ministerie bereiken overeenstemming over voortzetting gesprekken
Suriname

Kort geding leidt tot onmiddellijke beëindiging van de staking BBS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws