• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

OW reageert op beroep Baitali: dossiers aanbesteding worden ingediend bij rechter

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 april 2025 03:00
in Suriname
NURMOHAMED

Tijdens de regeringsraadvergadering, onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, heeft minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) de voortgang besproken van het infrastructurele megaproject aan de Van ’t Hogerhuysstraat.

Het project betreft de ombouw van deze belangrijke verkeersader tot een zesbaansweg, evenals de rehabilitatie van de Slangenhoutstraat.

Volgens de minister is de aanbesteding voor het project verlopen conform de Comptabiliteitswet, en is de gunning inmiddels formeel verleend. Daarbij is volledige transparantie betracht in het proces, aldus Nurmohamed.

Toch kampt het ministerie momenteel met een juridisch obstakel: het aannemingsbedrijf Baitali N.V. heeft een beroepszaak aangespannen.

In dat kader heeft de rechter verzocht om het aanleveren van documentatie inzake de aanbesteding en het afgesloten contract.

Het ministerie heeft daarop onmiddellijk gereageerd en alle relevante dossiers opgevraagd bij de Inter-American Development Bank (IDB). Deze worden binnenkort ingediend bij de rechter, zodat deze kan beoordelen of de aanbesteding volgens de geldende regelgeving is verlopen.

“Het is bijzonder jammer dat de samenleving nu te maken krijgt met stagnatie in de uitvoering van een project dat juist bedoeld is om hun dagelijks leven te verbeteren,” verklaarde Nurmohamed.

“We begrijpen de teleurstelling en frustratie van burgers, maar als democratische rechtsstaat zijn we verplicht om het oordeel van de rechter af te wachten.”

De minister onderstreepte dat het ministerie volledig meewerkt aan het juridische proces en zich inzet om de rechter van alle benodigde informatie te voorzien.

De regering heeft vertrouwen dat, zodra de juridische complicaties zijn opgelost, de werkzaamheden snel hervat zullen worden.

Daarmee worden de beoogde verbeteringen in de verkeersinfrastructuur alsnog gerealiseerd – in het belang van de gemeenschap.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

sardien sardines
Gezondheid

Tijd dat Surinamers sardines niet langer zien als voedsel voor armen maar als een slimme en gezonde keuze

suriname ontwikkeling
Lifestyle

Gebrek aan leergierigheid remt ontwikkeling van Suriname, volgens Geor Hering

gezin familie moeder vader
Lifestyle

Hoe vaak blijken Surinaamse mannen niet de biologische vader te zijn?

Defensieminister Ramsaran en bestuur VRM zetten zich in voor duurzaam samenwerkingsverband2
Suriname

Defensieminister Ramsaran en bestuur VRM zetten zich in voor duurzaam samenwerkingsverband

ashanti koning
Suriname

Controverse over ontvangst Afrikaanse koningen in Suriname

politie uniform
Suriname

Hevige online discussie over nieuw Surinaams politie-uniform

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws