• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Overleg tussen president Santokhi en NDP-voorzitter Simons over democratische transitie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 juni 2025 21:00 - Geüpdatet op 30 juni 2025 05:58
in Suriname
simons en chan santokhi

Op zondag 29 juni vond er een open en respectvol gesprek plaats tussen president Chandrikapersad Santokhi en de voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), Jennifer Simons.

Dit overleg vond plaats in het kader van de democratische overgang na de algemene verkiezingen van 25 mei 2025 in Suriname, meldt het Kabinet van de President.

Aan het gesprek namen deel president Chandrikapersad Santokhi, minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, NDP-voorzitter Jennifer Simons, directeur van het Kabinet van de President, Adjay Moensi, NDP-ondervoorzitters Sergio Akiemboto en Faizal Abdoelgafoer.

Tijdens het overleg werd teruggeblikt op het verkiezingsproces, dat ondanks enkele onregelmatigheden over het algemeen ordelijk is verlopen.

Alle deelnemende partijen hebben de uitslag geaccepteerd. President Santokhi feliciteerde alle partijen die zetels hebben behaald, en sprak in het bijzonder zijn waardering uit voor de NDP als de grootste partij in de nieuwgekozen Nationale Assemblée.

Beide leiders benadrukten het belang van kalmte, samenwerking en wederzijds respect in deze belangrijke fase van het democratisch proces.

Er werd ook aandacht besteed aan de recente installatie van de Nationale Assemblée en de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter.

De president gaf aan dat zijn regering volledige ondersteuning zal bieden bij de voortgang van het overgangsproces richting de verkiezing van de nieuwe president en vicepresident. Hiervoor zijn reeds aanspreekpunten aangewezen die de coördinatie zullen verzorgen.

Daarnaast werd het belang van heldere communicatie met de samenleving onderstreept, met het oog op het behoud van vertrouwen en stabiliteit.

Afgesproken werd dat na de verkiezing van de president en vicepresident onder andere de financiële autoriteiten met elkaar in overleg zullen gaan om de transitie soepel te laten verlopen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

monorath harish
Suriname

Minister Monorath: Hoog corruptiecijfer remt ontwikkeling Suriname

melkcentrale
Suriname

Melkcentrale Suriname ontvangt premier van St. Maarten voor werkbezoek

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Schietincident in Mahoproject Saramacca: één gewonde, meerdere arrestaties

joel martinus bordo
Suriname

Martinus krijgt twaalf jaar in Suriname, acht jaar in Frankrijk blijft staan

vida inheemsen advocaten castelen en
Suriname

VIDS: vrijgelaten Pikin Saron-verdachten zijn mensenrechtenverdedigers en geen criminelen

cbb burgerzaken
Suriname

CBB treedt op na TikTok-filmpje over onrechtmatige betalingseis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws