• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Overhandiging mobiele cool unit aan coöperatie Asajaka Weno van Cohort 2 SURGE project

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 juli 2024 11:27
in Suriname
surge projct busje

Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), is druk bezig met de uitvoering van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE) project om Surinaamse micro-kleine en middelgrote ondernemingen (MKMO’s) te ondersteunen.

In dit programma zijn al 56 bedrijven, na een selectie- en beoordelingsproces, in aanmerking gekomen voor een matching Grant.

De coöperatie Asajaka Weno U.A., een Inheemse vrouwengroep van Pierre Kondre Kumbasie in Para die in cohort 2 van SURGE ook in aanmerking is gekomen voor een matching Grant, heeft een mobiele cool unit in ontvangst genomen op 5 juli bij MN International aan de Dr. S. Redmondstraat.

Coöperatie Asajaka Weno U.A., heeft in cohort 2 van SURGE een matching Grant ontvangen van US$ 13,000.

De coöperatie is bezig met productie en verwerking van sappen, vruchtenpulp en vers gesneden ananas. Voor dit productieproces was het hebben van een mobiele cool unit belangrijk om de kwaliteit te waarborgen tijdens vervoer van producent naar afnemers.

De overhandiging van deze mobiele cool unit die door MN Car Center is geleverd, heeft onder leiding van Susan Bansropansingh van het ministerie van EZ, Gaby Sariman namens het team van Solidaridad, de nieuwe voorzitter Yvette M. Sabajo en Claudia Maatstap plaatsgevonden.

SURGE is onderdeel van het Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD) Project en wordt gefinancierd met een lening van de Wereld Bank Group (WBG).

Na contractondertekening op dinsdag 28 maart met Solidaridad, de Technical Service Provider, is deze internationale organisatie intensief bezig met het ministerie, de Wereldbank en met lokale en internationale professionals om Surinaamse MKMO’s te begeleiden door het SURGE-programma.

Mis dit niet:

VSB waarschuwt voor politieke keuzes bij herintroductie LBO-B-onderwijs

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

Dit programma geeft niet alleen een boost aan het bedrijfsleven in het algemeen, maar in het bijzonder ook aan vrouwelijk ondernemerschap en rurale gemeenschappen, zoals inheemsen en marrongemeenschappen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bedrijfsleven wil praktijkonderwijs dat jongeren direct perspectief biedt.
Suriname

VSB waarschuwt voor politieke keuzes bij herintroductie LBO-B-onderwijs

bouwvakker klusjesman arbeider monteur keuken
Lifestyle

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

Ook een klein saldo op een Surinaamse bankrekening kan relevant zijn
Lifestyle

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Betere kansen voor studenten betekenen investeren in de toekomst van Suriname
Nederland

Surinaamse studenten in Nederland brengen knelpunten onder aandacht van president Simons

Eed van ambtenaar moet zichtbaar worden in de dagelijkse praktijk.
Suriname

Derde eedaflegging ambtenaren benadrukt integriteit, verantwoordelijkheid en dienstbaarheid

Nieuwe belastingwet legt focus op digitale controle en fiscale identificatie.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe Algemene Wet Belastingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws