• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Overhandiging mobiele cool unit aan coöperatie Asajaka Weno van Cohort 2 SURGE project

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 juli 2024 11:27
in Suriname
surge projct busje

Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), is druk bezig met de uitvoering van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE) project om Surinaamse micro-kleine en middelgrote ondernemingen (MKMO’s) te ondersteunen.

In dit programma zijn al 56 bedrijven, na een selectie- en beoordelingsproces, in aanmerking gekomen voor een matching Grant.

De coöperatie Asajaka Weno U.A., een Inheemse vrouwengroep van Pierre Kondre Kumbasie in Para die in cohort 2 van SURGE ook in aanmerking is gekomen voor een matching Grant, heeft een mobiele cool unit in ontvangst genomen op 5 juli bij MN International aan de Dr. S. Redmondstraat.

Coöperatie Asajaka Weno U.A., heeft in cohort 2 van SURGE een matching Grant ontvangen van US$ 13,000.

De coöperatie is bezig met productie en verwerking van sappen, vruchtenpulp en vers gesneden ananas. Voor dit productieproces was het hebben van een mobiele cool unit belangrijk om de kwaliteit te waarborgen tijdens vervoer van producent naar afnemers.

De overhandiging van deze mobiele cool unit die door MN Car Center is geleverd, heeft onder leiding van Susan Bansropansingh van het ministerie van EZ, Gaby Sariman namens het team van Solidaridad, de nieuwe voorzitter Yvette M. Sabajo en Claudia Maatstap plaatsgevonden.

SURGE is onderdeel van het Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD) Project en wordt gefinancierd met een lening van de Wereld Bank Group (WBG).

Na contractondertekening op dinsdag 28 maart met Solidaridad, de Technical Service Provider, is deze internationale organisatie intensief bezig met het ministerie, de Wereldbank en met lokale en internationale professionals om Surinaamse MKMO’s te begeleiden door het SURGE-programma.

Mis dit niet:

Geen toekomst in Suriname? Deze beroepen bieden in Nederland volop kansen

Drie trekkers met opleggers uit verkeer gehaald na controle op Afobakaweg

Dit programma geeft niet alleen een boost aan het bedrijfsleven in het algemeen, maar in het bijzonder ook aan vrouwelijk ondernemerschap en rurale gemeenschappen, zoals inheemsen en marrongemeenschappen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

scheveningen strand den haag nederland
Lifestyle

Geen toekomst in Suriname? Deze beroepen bieden in Nederland volop kansen

Zwaar transport voldeed niet aan verkeers- en veiligheidseisen.
Suriname

Drie trekkers met opleggers uit verkeer gehaald na controle op Afobakaweg

Hof van Justitie krijgt vijftien nieuwe plaatsvervangende leden
Suriname

President benadrukt onafhankelijkheid, onpartijdigheid en vertrouwen bij beëdiging rechters

Suriname zucht onder stroomellende
Suriname

Surinamers woedend over load shedding: ‘Hoe lang moeten we deze stroomellende nog pikken?’

Verontwaardiging over feest in Zorghotel. Illustratiefoto/ Pixabay
Suriname

Dansfeest met bikini’s in Surinaams Zorghotel zorgt voor grote verontwaardiging

Suriname en Wereldbank bespreken voortzetting samenwerking
Suriname

Suriname en Wereldbank bespreken voortzetting samenwerking en nieuwe ontwikkelingsprioriteiten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws