• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OPTSU-activist aangevallen met houwer door NDP-aanhanger

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 mei 2025 01:00
in Suriname
Illustratiefoto.

Illustratiefoto.

Tijdens een vreedzame huis-aan-huiscampagne van OPTSU is een schokkend incident voorgevallen waarbij een OPTSU-propagandist met een houwer is aangevallen door een aanhanger van de Nationale Democratische Partij (NDP).

De aanval vond plaats op de Ramadhar Rajaramweg in Clara Polder, waar de groep onder leiding van Kenneth Sukul samen met DNA-kandidaat Bhartie Tjikoeri op pad was.

Volgens ooggetuigen begon de verdachte – gekleed in een NDP-shirt en pet – bij het zien van de OPTSU-delegatie direct met bedreigingen.

Hoewel de groep verder liep zonder de confrontatie aan te gaan, kwam de dader later onverwacht het erf opgerend van een woning waar OPTSU op dat moment in gesprek was met bewoners, en viel een van de propagandisten aan met een houwer.

Het slachtoffer, de echtgenoot van kandidaat Tjikoeri, kon de dader deels afweren en samen vielen ze in het kanaal voor het huis.

De huiseigenaar, die de dader kende en vermoedelijk familie van hem is, greep niet in, ondanks het zien aankomen van het geweld.

Na een korte worsteling werd de dader overmeesterd en door de politie meegenomen. De situatie ter plaatse was gespannen.

Een andere aanwezige NDP-aanhanger, bewoner van het erf waar de OPTSU-leden op dat moment waren, dreigde zelfs het slachtoffer te laten opsluiten terwijl hij naar de NDP-vlag wees, zonder de aanval af te keuren of hulp te verlenen.

Mis dit niet:

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

Domineestraat weer toegankelijk, werkzaamheden gaan door tot november

Het slachtoffer is behandeld bij de EHBO van het Streekziekenhuis Nickerie en met enkele hechtingen ontslagen.

OPTSU roept op tot politieke matiging en vreedzaamheid

Het voorzitterscollectief van OPTSU spreekt haar afschuw uit over het geweldsincident en roept in het bijzonder de NDP op om haar achterban duidelijk te instrueren om zich vreedzaam en respectvol te gedragen tegenover andere politieke partijen en hun propagandisten.

Vrijheid van meningsuiting en campagnevoering vormen de kern van onze democratische rechtsstaat. Elke partij moet in staat zijn haar boodschap zonder angst en bedreiging te kunnen verspreiden. Geweld mag nooit het antwoord zijn op politieke verschillen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Staatsolie investeert in betere onderwijsfaciliteiten voor AdeKUS.
Suriname

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

Domineestraat vanaf 16 augustus weer open na ingrijpende renovatie.
Suriname

Domineestraat weer toegankelijk, werkzaamheden gaan door tot november

vhp
Suriname

Orange Movement 2.0: wij willen de VHP versterken, niet ondermijnen

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Verdachte aangehouden na steekincident.
Suriname

Jongeman gewond aangetroffen in weiland te Sunny Point

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws