• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Oplichting met Suribet in opmars

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 juni 2024 17:03
in Suriname
suribet-shops-gokhuizen-betting

Het komt vaker voor dat de politie aangiften krijgt van oplichting en/of andere strafbare feiten, waarbij de (intellectuele) dader zich heeft voorgedaan als een persoon in een bepaalde hoedanigheden (zoals Officier van Justitie, directeur van een bankinstelling, etc.) en zodoende grote geldbedragen heeft kunnen aftroggelen van mensen (benadeelden).

Hiervoor worden Suribet-accounts als hulpmiddel gebruikt om aan de gelden te komen, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

Modus operandi

De (intellectuele) dader benadert een ander persoon (in de meeste gevallen een taxichauffeur van een taxibedrijf) en vraagt deze om gelden op te halen op een aangewezen plek en die vervolgens af te geven aan een andere persoon (meestal een kennis/vriend van de intellectuele dader).

Deze derde gaat met het geld naar een Suribet kantoor om het geld om te zetten in vouchers (met een code). De vouchers worden vervolgens telefonisch verstuurd naar de intellectuele dader.

Zodoende komt de intellectuele dader aan het (opgelicht) geld. De intellectuele dader vraagt weer anderen om de vouchers uit te “cashen” al dan niet tegen een beloning.

In andere gevallen is gebleken dat de (intellectuele) dader een ander persoon, of het nu een vreemde, die toevallig een Suribet-kantoor bezoekt, of een kennis/vriend, vraagt om gelden voor die uit te “cashen” al dan niet tegen een beloning.

Door de (intellectuele) dader wordt als reden opgegeven dat deze (op dat moment) niet over een identiteitskaart (ID-kaart) beschikt en daardoor niet zelf kan uit-cashen. Achteraf blijkt dan dat de vouchers (met code), welke door de dader is afgestaan aan de derde voor het uit-cashen, niet rechtmatig toebehoort aan voornoemde dader.

Mis dit niet:

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

Uit het onderzoek komt dan de persoon die heeft uit-gecasht in beeld en wordt deze vervolgens opgespoord, aangehouden en in verzekering gesteld.

Het Openbaar Ministerie wil hierbij een ieder (m.n. taxibedrijven) erop attenderen oplettend te zijn en het uit-cashen van de Suribet vouchers voor anderen achterwege te laten om zodoende te voorkomen zelf als verdachte aangemerkt te worden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Weinig ruimte voor voetgangers bij kantoor CBB Lachmonstraat.
Suriname

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

‘Cultuur verbindt generaties’ centraal tijdens viering Javaanse gemeenschap.
Nederland

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

Suriname versterkt planningscapaciteit voor ontwikkeling tot 2050
Suriname

UNDP ondersteunt Suriname bij versterking van beleids- en planningscapaciteit

PSA werd goedkoper en digitaal, maar de aangekondigde inhoudelijke versoepeling laat op zich wachten. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

PSA-regels Suriname: bijna jaar na aankondiging nog geen wetswijziging zichtbaar

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

President Simons deelt schoolpakketten uit aan kinderen in Nickerie

Regering evalueert maandelijkse steun van SRD 2 miljoen aan SLM.
Suriname

VP Rusland: continuïteit SLM moet samengaan met verantwoord financieel beleid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws