• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ook Surinamers in Nederland douchen minder vaak met maximaal één keer per dag als norm

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 maart 2025 04:41
in Lifestyle, Nederland, Suriname
douchen badkamer koppel wellness spa

In Suriname is het de normaalste zaak om minstens twee keer per dag te douchen. Met het tropische klimaat en de hoge luchtvochtigheid is dat voor velen een must.

Sommigen doen het zelfs drie keer. Maar wist je dat Surinamers in Nederland deze gewoonte vaak aanpassen?

Trendwatcher Patricia Wong deelt met GFC Nieuws Lifestyle dat de meeste Surinamers in Nederland zich al snel aanpassen aan het lokale klimaat.

“Het is een misvatting dat Nederlanders minder vaak douchen omdat het hun cultuur is. Het heeft gewoon te maken met het weer,” legt Wong uit.

Volgens gegevens van het CBS doucht de gemiddelde Nederlander zes keer per week, met een gemiddelde doucheduur van 7,4 minuten.

Dat is minder dan veel Surinamers gewend zijn, maar volgens Wong is het voldoende. “Toen ik in Nederland woonde, douchte ik buiten de zomermaanden ook maar één keer per dag. Meer is echt niet nodig,” zegt ze.

Maar is vaker douchen eigenlijk wel goed? Dermatologen waarschuwen dat te veel douchen negatieve gevolgen kan hebben, vooral met het hard water in Nederland.

Gevolgen van overmatig douchen:

  • Uitdroging van de huid: Warm water verwijdert de natuurlijke oliën van de huid, wat kan leiden tot een droge en geïrriteerde huid.
  • Verhoogde kans op infecties: Een droge, gebarsten huid maakt het makkelijker voor bacteriën om binnen te dringen.
  • Verergering van huidproblemen: Mensen met eczeem of een gevoelige huid kunnen meer last krijgen door te vaak douchen.

Wong zegt dat het belangrijk is om je gewoontes aan te passen aan je omgeving.

Mis dit niet:

22 wetgevingsjuristen ronden Postmasteropleiding Wetgeving succesvol af

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

“In Suriname is vaker douchen logisch, maar in Nederland hoeft het echt niet elke keer. Je huid zal je dankbaar zijn!”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname versterkt juridische capaciteit met 22 nieuwe Masters in Legislation
Suriname

22 wetgevingsjuristen ronden Postmasteropleiding Wetgeving succesvol af

Een langer verblijf in Suriname kan gevolgen hebben voor een Nederlandse WW-uitkering. Foto: Schiphol, KLM-kist.
Lifestyle

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

szf
Gezondheid

SZF-topman: ‘Medisch specialist maakt van een mug een olifant’

Voortvluchtige verdachte van mensenhandel uitgeleverd aan Suriname
Suriname

Voortvluchtige verdachte van mensenhandel uitgeleverd aan Suriname

230 aanhoudingen tussen eind juni en begin augustus
Suriname

Politie registreert 176 inbraken en 13 gewapende overvallen in ruim een maand

Spong pleit voor meer sportfaciliteiten en investeringen in jong talent
Suriname

Tyrone Spong wil expertise inzetten voor toekomst Surinaamse jeugd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws