• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onzekerheid over hoe de NDP de prijzen in winkels, benzine en wisselkoersen wil verlagen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 januari 2025 22:00
in Suriname
boodschappen winkel supermarkt

Het is nog steeds onduidelijk hoe de komende regering, hoogstwaarschijnlijk onder leiding van de Nationale Democratische Partij (NDP), van plan is om de hoge prijzen van levensmiddelen, benzine, gas en diensten in Suriname te verlagen.

Dit stelt Suriname-analist R. Pinas in een gesprek met GFC Nieuws.

Volgens  de waarnemer verwacht een groot deel van de samenleving dat de nieuwe regering ook maatregelen zal nemen om de wisselkoersen van de euro en de Amerikaanse dollar omlaag te brengen.

“De hoge prijzen zijn momenteel de grootste zorg van het Surinaamse volk. Dagelijks hoor je mensen klagen dat de koopkracht steeds verder afneemt en dat producten in de supermarkt, brandstof en nutsvoorzieningen voor velen onbetaalbaar zijn geworden,” aldus de analist.

Pinas benadrukt dat de hoop van het volk nu in grote mate is gevestigd op de NDP.

Bekijk ook:

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

Voorlopige eindexamencijfers HAVO en VWO tonen positieve ontwikkeling

“Er heerst veel ongeduld. De bevolking wil snel concrete plannen zien die een einde maken aan de financiële malaise. Als de regering daarin faalt, zal die hoop snel omslaan in diepe teleurstelling en zelfs woede. Dat kan leiden tot sociale onrust,” waarschuwt hij.

De Surinaamse samenleving houdt de komende maanden de politieke ontwikkelingen nauwlettend in de gaten. De verwachtingen zijn hoog.

Het is aan de NDP, indien ze inderdaad aan de macht komen,  om te bewijzen dat zij in staat is het vertrouwen van het volk waar te maken en Suriname uit de economische crisis te halen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

A.A. Hoogenboorn Atheneum behaalt hoogste voorlopige slagingspercentage
Suriname

Voorlopige eindexamencijfers HAVO en VWO tonen positieve ontwikkeling

Regering zet in op moderne havens als motor voor toekomstige economie
Suriname

Simons: moderne havens essentieel voor economische groei en offshore-ontwikkeling

Ondanks beperkte middelen blijft politie optreden tegen criminaliteit
Suriname

Politie registreert 19 gewapende overvallen en 184 inbraken in één maand

Coöperatie Tranga Wroko Umang Fu Marwina krijgt impuls voor podosiri-productie
Suriname

DAOB ondersteunt podosiri-producenten in Marowijne met verwerkingsapparatuur

Nieuwe kennis moet kwaliteit van vuurwapenonderzoeken verbeteren.
Suriname

Tien rechercheurs volgen gespecialiseerde cursus in forensische ballistiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws