• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onvrede over dalende wisselkoers en aanhoudende hoge prijzen in winkels Suriname

Patty door Patty
11 juli 2024 18:00
in Suriname
suriname paramaribo straat winkel supermarkt best mart

In Suriname is er nog geen run op levensmiddelen gemeld

In Suriname heerst momenteel onvrede onder inwoners vanwege een opvallende kloof tussen de dalende koers en de aanhoudend hoge prijzen voor levensmiddelen in winkels.

Op sociale media uiten Surinamers hun frustraties over deze situatie.

Vandaag staat de koers voor 1 Amerikaanse dollar rond SRD 29.70, wat aanzienlijk lager is dan voorheen. Ondanks deze daling ervaren consumenten weinig verlichting in hun kosten van levensonderhoud.

“Wat heeft dit dan voor zin?” vraagt men zich af, wijzend op wat zij beschouwen als een politieke manoeuvre eerder dan een werkelijke economische verbetering.

De perceptie dat de koersdaling geen positieve invloed heeft op de dagelijkse uitgaven wordt breed gedeeld onder de Surinaamse bevolking.

Deze situatie roept vragen op over de effectiviteit van recente economische maatregelen en hun impact op de gemiddelde Surinamer.

Terwijl de koers een dalende trend vertoont, blijven de prijzen in de winkels onverminderd hoog, wat leidt tot toenemende bezorgdheid en onzekerheid over de toekomst van de Surinaamse economie.

Consumenten blijven actief op sociale media, waar zij hun stem laten horen en oproepen tot meer transparantie en daadkracht van de autoriteiten.

Mis dit niet:

Telefonisch consult met medisch specialist kan druk op Surinaamse ziekenhuizen verlichten

DNA-commissie vraagt opheldering over rijstsector, Melkcentrale en CEVIHAS

Deze ontwikkelingen wijzen op de urgentie voor beleidsmakers om doeltreffende maatregelen te nemen die niet alleen de koers stabiliseren, maar ook daadwerkelijk leiden tot verlichting van de kosten voor de gemiddelde Surinamer.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Dagelijks bezoeken ongeveer 2.000 patiënten de poliklinieken van AZP. Telefonische afspraken kunnen een deel van de ziekenhuisbezoeken vervangen. Foto: Illustratief
Gezondheid

Telefonisch consult met medisch specialist kan druk op Surinaamse ziekenhuizen verlichten

De Melkcentrale
Suriname

DNA-commissie vraagt opheldering over rijstsector, Melkcentrale en CEVIHAS

De politie in Nickerie heeft een 21-jarige verdachte aangehouden na meerdere inbraken bij een tempel aan de Rambaran Mishreweg. Foto: KPS
Suriname

Jongeman (21) aangehouden na reeks inbraken bij tempel in Nickerie

Wetgeving is pas succesvol als zij in de praktijk werkt.
Suriname

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Het museum bewaart verhalen over voorouders en plantages en moet ook het culturele toerisme in het district stimuleren.
Suriname

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ProBios drone: Mennonietenkamp te Tibiti.
Suriname

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws