GFC NIEUWS- In De Nationale Assemblee (DNA) is een aanvang gemaakt met de behandeling van de ontwerp-wet houdende regels voor de oprichting van een nationaal instituut voor voedselveiligheid, te weten: het Surinaams Nationaal Instituut voor Voedselveiligheid (SNIV).
SNIV zal “een enkele nationale autoriteit” voor de voedselveiligheid in Suriname moeten zijn. Volgens parlementariër Mohamedsafiek Gowrie, voorzitter van de Commissie van Rapporteurs is er in de afgelopen weken intensief gewerkt aan de screening van deze wet, welke bedoeld is om de verschillende belangrijke autoriteiten voor voedselveiligheid in Suriname samen te voegen er in eenheid kan worden samengewerkt aan de implementatie en waarborging van ons nationaal voedselcontrolesysteem.
Gowrie merkt op dat Suriname een gezegend land is, met uitstekende condities voor het produceren van voedsel als er gedacht wordt aan genoeg land, water van goede kwaliteit en een vrij stabiel klimaat. “De agrarische sector heeft een lange historie en levert een wezenlijke bijdrage aan de economische ontwikkeling van Suriname. De landbouw, op welke schaal ook uitgeoefend, is een bedrijfstak die zorgt voor werkgelegenheid, voedsel voor ons volk en het genereren van deviezen als gevolg van exporten.”
De volksvertegenwoordiger zegt dat gemakkelijke toegang tot veilig en voedzaam voedsel een fundamenteel mensenrecht is. Om in deze levensbehoefte te kunnen voorzien werken er wereldwijd miljoenen boeren van s’ morgens vroeg tot s’ avonds laat, in weer en wind om voedsel te verbouwen. Andere delen van deze voedselproductieketen verwerken en verhandelen het voedsel totdat het terechtkomt op het bord van de consument.
Gowrie stelt verder dat goede en veilige voeding de basis is van een goede gezondheid. “Gezonde voeding zorgt ervoor dat het lichaam goed functioneert. Daarnaast wordt de weerstand verhoogd en zijn mensen minder vatbaar voor ziekten.” Hij benadrukt dat eenieder in Suriname recht heeft op gezonde en goede voeding. De overheid heeft de verplichting om hiervoor te zorgen en hierop toe te zien.
Voedselveiligheid is, aldus de parlementariër, belangrijk om de gezondheid van de consument te beschermen zowel nationaal als in het buitenland en om markttoegang te verkrijgen op buitenlandse markten. Hij gaf aan het op te richten Surinaams Nationaal Instituut voor Voedselveiligheid mee dat zij kritisch en realistisch moet zijn in wat boeren of andere stakeholders van de voedselvoorzieningsketen kunnen doen aan de naleving van de voedselveiligheidsvereisten. Het is volgens Gowrie belangrijk dat SNIV voorziet in eenvoudige maar duidelijke trainingen om hen hierbij te helpen.
Alle boeren moeten goede landbouwpraktijken toepassen om veilig voedsel te produceren. Hiervoor zijn nodig goede richtlijnen, certificering en trainingsprogramma’s en controles op het gebied van voedselveiligheid. En vaak is het voor kleine boeren moeilijker om goede landbouwpraktijken na te leven dan voor grote boeren. Met betrekking tot certificering op het gebied van voedselveiligheid, hebben boeren hulp nodig om dit te begrijpen. Zij moeten weten wat de voorwaarden en voordelen zijn. Ook hiervoor is er training nodig.
Ontwerpwet oprichting Nationaal Instituut Voedselveiligheid onder de hamer in parlement
13 november 2020 |
Overige berichten

Vrouw raakte zwanger terwijl ze al zwanger was

Bedrijf Elon Musk leert aap met hersenimplantaat het spelletje Pong spelen

Moe van de mishandelingen door haar man omdat ze geen zoon kon baren, pleegt vrouw zelfmoord

13 nieuwe besmettingen en 1 Covid-dode erbij

Waarom je 19 keer minder kans hebt om buiten besmet te raken met het coronavirus

Stelende buurman op heterdaad betrapt

3 kinderen jonger dan 5 jaar om het leven gebracht met messteken

Hand 16-jarig meisje afgehakt tijdens misbruikpoging

De grootste en meest stinkende rioolput in Suriname: sociale media

Achaibersing, Ramdin en Abiamofo ondernemen buitenlands joint-werkbezoek

Minister Ramadhin om privéredenen naar het buitenland

Journalist Seshma Bissesar laat zich niet kleinkrijgen

Vrouw verliest voortanden na drinken van cocktails

Jonge vrouw gedrogeerd en verkracht door vriend en andere man

Alle supermarkten in Suriname per direct voor weken sluiten, stelt VrouwenCollectief voor

Brunswijk wil dat internaat en onderwijzerswoningen Stoelmanseliand worden hersteld

MZ zal Apetina beter informeren over vaccin

Moeder die kinderen afschermt sterft door kogelregen

Politie en leger gaan samenwerken om criminaliteit op goudvelden aan te pakken

President betuigt medeleven aan St.Vincent & the Grenadines na vulkaanuitbarsting

NH neemt 3100 aansluitmeters in ontvangst

Man gearresteerd voor seksuele exploitatie 11-jarig meisje

President Santokhi lovend over vertrekkende pg

Regering kondigt nieuwe Covid-maatregelen af, maar 1 weekendlockdown

Het sluiten van de scholen in Suriname is de juiste beslissing, zegt VrouwenCollectief

Total lockdown twee weekenden, scholen gaan toch nog niet open

De lockdowns in Suriname zijn zinloos en zelfs belachelijk

11 positief getest op Covid-19

Vrouw in Commewijne in elkaar getrapt om Whatsapp berichten met mannen

Twee personen in Suriname overleden na Covid-vaccinatie, Volksgezondheid gaat door met vaccinatieprogramma

Dorpelingen proberen dode man ‘weer tot leven te brengen’ door hem te overgieten met water en op zijn borst te slaan

Brunswijk hoort problemen 22 dorpen Sipaliwini aan

Man ingesloten voor diefstal 9 zangvogels en geleende rijwiel

Santokhi ontvangt Nederlandse Defensieminister

Seniorenburgers Onverwacht laten zich vaccineren tegen Covid-19

First Lady doneert aan marktventers Centrale Markt Paramaribo

Vrouw plast alcohol door bizarre aandoening

Politieagent steelt 10 lijken uit begraafplaats

Bewoners Lachmanproject dienen petitie in

Te weinig vet in het eten kan zorgen voor veel gezondheidsklachten

Vaartuigen Kustwacht beschikken nu over walspanning

Zwaar getatoeëerde man transformeert zichzelf in Orc van The Lord Of The Rings

Koorts meten in winkels en zaken geeft vertekend beeld

CLO keurt lijfelijke aanval vakbondsleider af

Nog twee verdachten aangehouden en ingesloten in zaak minderjarige meisjes

EMA onderzoekt ook het Johnson & Johnson-vaccin in verband met trombose

Pasgeboren baby achtergelaten in kartonnen doos

Winkeldame in Paramaribo die betrapt is op het regelmatig stelen van chocolade is vergeven

Conceptovereenkomst regering, IMF en oppenheimer-schuldeisers bijna af
