• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ontevreden bewoners Para houden route naar Zanderij afgesloten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 oktober 2024 19:39
in Suriname
baricade para met vuil

De weg naar Zanderij blijft afgesloten door boze bewoners van het district Para.

De demonstranten hebben hun barricades, opgebouwd uit vuilniszakken, nog niet verwijderd. Hun woede en frustratie over de slechte vuilophaal in het gebied blijft onverminderd, ondanks eerdere signalen dat de overheid de situatie zou aanpakken.

Volgens de actievoerders leven zij al geruime tijd in een “vuilnisbelt” en eisen zij directe maatregelen om de situatie te verbeteren.

De barricade op deze belangrijke route, die de Johan Adolf Pengelluchthaven verbindt met de rest van het land, zorgt voor grote verstoringen in het verkeer.

Reizigers en vrachtverkeer richting de luchthaven ondervinden ernstige hinder, aangezien omrijden in veel gevallen geen haalbare optie is.

De protesterende bewoners wijzen op een opeenstapeling van problemen in hun district. Niet alleen de slechte afvalverwerking speelt hen parten, maar ook gebrekkige gezondheidszorg, onderwijsvoorzieningen en een gevoel van onveiligheid in de gemeenschappen drijven hen tot deze actie.

“We worden genegeerd en leven in slechte omstandigheden. De regering doet beloften, maar die blijven altijd woorden zonder daden,” zegt een van de actievoerders.

Het ministerie van Openbare Werken (OW), dat verantwoordelijk is voor het ophalen van afval in het gebied, heeft tot nu toe geen officiële verklaring afgelegd over de aanhoudende barricade.

Lokale bewoners hebben meerdere keren hun beklag gedaan over het feit dat vuilnis soms wekenlang niet wordt opgehaald, met gezondheidsrisico’s en stankoverlast tot gevolg.

De bewoners zeggen vastbesloten te zijn de barricade te handhaven totdat er duidelijke toezeggingen worden gedaan door de overheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Opvallend gedrag bij enkele Surinamers in Nederlandse bijstand

protest actie boycot strijd
Suriname

Syndicaat roept leerkrachten op tot eenheid en actie

Rechter
Suriname

Dorpshoofd Grankreek: Suriname negeert bindende vonnissen Inter-Amerikaans Hof

nederlandse delegatie
Suriname

Werkbezoek Nederlandse directeuren-generaal aan Suriname in kader slavernijverleden

Minister Bouva bij 16de Special Meeting van CARICOM-ministers in Saint Kitts and Nevis
Suriname

Minister Bouva bij CARICOM-vergadering over CSME en herstelbetalingen

ambulance
Suriname

Passagier naar ziekenhuis na ongeluk met loslopende koe

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws