• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ontevreden bewoners Para houden route naar Zanderij afgesloten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 oktober 2024 19:39
in Suriname
baricade para met vuil

De weg naar Zanderij blijft afgesloten door boze bewoners van het district Para.

De demonstranten hebben hun barricades, opgebouwd uit vuilniszakken, nog niet verwijderd. Hun woede en frustratie over de slechte vuilophaal in het gebied blijft onverminderd, ondanks eerdere signalen dat de overheid de situatie zou aanpakken.

Volgens de actievoerders leven zij al geruime tijd in een “vuilnisbelt” en eisen zij directe maatregelen om de situatie te verbeteren.

De barricade op deze belangrijke route, die de Johan Adolf Pengelluchthaven verbindt met de rest van het land, zorgt voor grote verstoringen in het verkeer.

Reizigers en vrachtverkeer richting de luchthaven ondervinden ernstige hinder, aangezien omrijden in veel gevallen geen haalbare optie is.

De protesterende bewoners wijzen op een opeenstapeling van problemen in hun district. Niet alleen de slechte afvalverwerking speelt hen parten, maar ook gebrekkige gezondheidszorg, onderwijsvoorzieningen en een gevoel van onveiligheid in de gemeenschappen drijven hen tot deze actie.

“We worden genegeerd en leven in slechte omstandigheden. De regering doet beloften, maar die blijven altijd woorden zonder daden,” zegt een van de actievoerders.

Het ministerie van Openbare Werken (OW), dat verantwoordelijk is voor het ophalen van afval in het gebied, heeft tot nu toe geen officiële verklaring afgelegd over de aanhoudende barricade.

Lokale bewoners hebben meerdere keren hun beklag gedaan over het feit dat vuilnis soms wekenlang niet wordt opgehaald, met gezondheidsrisico’s en stankoverlast tot gevolg.

De bewoners zeggen vastbesloten te zijn de barricade te handhaven totdat er duidelijke toezeggingen worden gedaan door de overheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws